Юні астрономи ЗОШ №29 пізнають Всесвіт

І якщо усі науки підвищують дух людський, то найбільше це притаманне астрономії, не кажучи вже про особливу душевну насолоду, пов'язану з її вивченням. (М.Копернік )
З метою підвищення якості викладання астрономії в загальноосвітніх навчальних закладах Миколаївської області, популяризації перспективного педагогічного досвіду 15 квітня 2014 року кафедрою природничо-математичної освіти та інформаційних технологій, лабораторією методики природничо-математичних дисциплін проведено обласні астрономічні читання «Пізнаємо Всесвіт», присвячені 80-річчю від дня народження першого космонавта Юрія Гагаріна.

На урочисті зібрання були запрошені разом зі мною і учні Миколаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів №29 Козуліна Дар'я (5 клас), Бондар Рената (5 клас), Бондар Андрій (10 клас).
Із вітальним словом до присутніх звернулася Олена Володимирівна Ліскович, завідувач лабораторії методики природничо-математичних дисциплін (фізика, астрономія) МОІППО, яка зазначила, що астрономія в школі – предмет досить цікавий і загадковий, який пронизаний через усі природничі науки. Тому першочерговим завданням учителя, який викладає природознавство, фізику, астрономію, є зацікавленість у питаннях дослідження Космосу та вміння пробудити інтерес в учнів.
Клименко Людмила Олександрівна, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри природничо-математичної освіти та інформаційних технологій МОІППО, заслужений працівник освіти України, ознайомила присутніх із внеском українських учених у дослідження Всесвіту.
На захід також були запрошені науковці Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського – фахівці з астрономії. Панько Олена Олексіївна, кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри фізики, висвітлила можливості космічної астрономії у подальшому дослідженні Всесвіту, а Хейфец Ігор Михайлович, доцент кафедри фізики, завідувач астрономічної обсерваторії імені Н. Д. Каліненкова, – методику використання сучасних аматорських телескопів у шкільних астрономічних спостереженнях.
У практично-презентаційній частині слухалися такі питання: виникнення астрономії; Всесвіт — безмежний космічний океан; місце сучасних досягнень астрономічної науки в навчально-виховному процесі; ефективні форми та методи організації навчальної діяльності учнів на уроках астрономії; астрономічні спостереження як засіб активізації пізнавальної діяльності учнів; методика використання елементів астрономії в змісті предметів природничо-математичного циклу; інноваційні форми позакласної роботи з астрономії, фізики; учнівські дослідницькі роботи з астрономії.
22 квітня 2014 року учні школи - учасники обласних астрономічних читань, Козуліна Дар'я, Бондар Рената та Бондар Андрій, презентували свої творчі роботи на засіданні методичного об’єднання вчителів фізики та астрономії міста Миколаєва.

Всі проекти отримали схвальні відгуки вчителів фізики та методистів НМЦ з фізики Манзарук Світлани Михайлівни, природознавства Шиліної Світлани Леонідівни.
Всесвіт для людини – велика загадка, над якою працюють фізики, астрономи, філософи. Багато відповідей вдалося отримати, але ще більше питань залишилося відкритими.

Братошевська Світлана Вікторівна, ЗДВР, вчитель фізики та астрономії, учитель-методист Миколаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів №29
Матеріали тижня розташовані на сайті

http://zavuch.at.ua/publ/perspektivnij_dosvid/2

Кiлькiсть переглядiв: 1980

Коментарi

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Квітень 2024 Наступна
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930