Атестація педагогічних працівників школи

2012 – 2013 н.р.

Атестація педагогічних працівників це комплексна оцінка професійної діяльності вчителя, визначення його відповідності займаній посаді, рівню кваліфікації.

Мета атестації:

• активізація творчої професійної діяльності вчителя;

• стимулювання безперервної фахової та загальної освіти;

• підвищення відповідальності педагогічних працівників за результати навчання і виховання учнів.

• забезпечення соціального захисту педагогів.

Завдання атестації:

Стимулювання підвищення кваліфікації педагогічних працівників шляхом оцінювання знань предмета, що викладається та напряму педагогічної діяльності, методики викладання та виховання. Атестація спрямована на оцінку досягнень педагогічного працівника у його діяльності, на заохочення (у тому числі матеріальне) його успіхів у справі освіти, виховання і розвитку учнів.

Принципи атестації: добровільність, відкритість, колегіальність, індивідуалізація, диференціація.

Атестація педагогічних працівників - складова частина підвищення педагогічної кваліфікації. Вона передбачає підвищення професіоналізму, розвиток творчої активності, стимулювання діяльності, диференційоване оцінювання результатів педагогічної праці.

Усе про атестацію педагогічних працівників

Лист МОНмолодьспорту № 1/9-779 від 25.10.12 року "Щодо атестації педагогічних працівників".

Текст Типового положення про атестацію педагогічних працівників зі змінами, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки України, молоді та спорту № 1473 від 20.12.2011 "Про затвердження змін до Типового положення про атестацію педагогічних працівників".

Нова редакція Положення про атестацію педагогічних працівників (грудень 2010р.

Лист МОН, молоді і спорту від 23.09.2011 № 1/9-727 "Про застосування деяких норм Типового положення про атестацію педагогічних працівників"

Лист МОН України від 20.01.2011 № 1/9-34 «Про атестацію працівників психологічної служби системи освіти»

Лист МОН України від 06.01.2011 № 1/9-6 «Про застосування Типового положення про атестацію педагогічних працівників»

Методичні рекомендації щодо оформлення атестаційного листа (Ольга МАЛИШЕВА, головний спеціаліст відділу прогнозування розвитку середньої освіти департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України)

Про атестацію працівників психологічної служби системи освіти (Лист МОНУ №1/9-34 від 20.01.11)

Атестація: запитання і відповіді (сайт МОНМС України)

Збереження кваліфікаційних категорій при переході з однієї посади на іншу

І. Критерії оцінки роботи вчителя при проведенні атестації

1. Професійна підготовка вчителя.

2. Планування вчителем навчально-виховної роботи. Виконання запланованого.

3. Реалізація в навчально-виховному процесі виховних цілей і завдань, проблеми, над якою працює.

4. Майстерність учителя у проведенні уроків і позаурочних заходів.

5. Досягнення його вихованців.

6. Ефективність виховної діяльності вчителя.

7. Авторитет вчителя серед учнів, їхніх батьків і колег.

8. Робота в класі-кабінеті. Зміст, якість, планування роботи кабінету.

9. Особисті якості вчителя.

ІІ. Перелік і зміст документів для атестації вчителя

1. Заява на атестацію.

2. Ксерокопії: диплома, посвідчення про проходження курсів підвищення кваліфікації, грамот, нагород.

3. Творчий звіт про роботу в міжатестаційний період.

4. Розробки проведених за 5 років відкритих уроків, виховних заходів .

5. Плани проведених тижнів з предмета, що викладає.

6. Графіки-дослідження досягнень учнів, яких навчав протягом 5 років.

7. Моніторинг навчальних досягнень учнів за класами з предмета, який викладає.

8. Опис досвіду роботи.

9. Анкета вчителя (за зразком).

10. Матеріали виступів у періодичній пресі, статті, присвячені досягненням вихованців учителю.

11. Авторські програми, дидактичний матеріал, збірники і посібники з предмета, над якими працював протягом атестаційного періоду.

12. Фотоматеріали.

13. Навчальний кабінет (напрацювання за 5 років).

В 2012 – 2013 н.р. у школі атестуються:

1. Грицюк Лариса Анатоліївна - вчитель історії та правознавства;

стаж роботи - 30 років, спеціаліст вищої категорії, педагогічне звання - старший вчитель.

2. Братошевська Світлана Вікторівна - вчитель фізики, астрономії та природознавства.

стаж роботи - 20 років, спеціаліст вищої категорії.

3. Дибченко Валентина Іванівна - вчитель біології, хімії, основ здоров`я

стаж роботи - 39 років, спеціаліст вищої категорії, педагогічне звання - вчитель- методист.

Підсумки атестації за 2012-2013 н.р.

Встановлено кваліфікаційні категорії:

1. Грицюк Лариса Анатоліївна -

підтверджено кваліфікаційну категорію "спеціаліст вищої категорії" та присвоєно педагогічне звання "учитель-методист"

2. Братошевська Світлана Вікторівна -

3. Дибченко Валентина Іванівна -

підтверджено кваліфікаційну категорії "спеціаліст вищої категорії" та педагогічне звання "учитель-методист"

Попередня Листопад 2017 Наступна