УКРАЇНА

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ МИКОЛАЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

МИКОЛАЇВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ№29

МИКОЛАЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

54050,Україна, вул.Ватутіна,124 25-23-60

school_n29@bk.ru.

Засідання

педагогічного клубу,

присвячене атестації педагогічних працівників ЗОШ № 29

(26 березня 2012 рік)

Підготувала:

Лариса Анатоліївна Грицюк,

директор ЗОШ №29

Кожні п’ять років педагогічні працівники навчальних закладів здають своєрідний екзамен - проходять атестацію. Це слово добре знайоме більшості присутнім вчителям. Будні вчителів змінюються такими ж важкими вихідними: конспекти і відкриті уроки, позакласні заходи і творчі звіти, адміністрація, що невчасно приходить на уроки, і, як правило, завжди незадоволена, - все це характерні риси атестації. Та все ж буває і один день у всій цій компанії радісний, це день завершення чергового атестаційного періоду в житті педагога і початок наступного етапу його творчої діяльності. І особливо приємно, що ця подія відбувається на весні, коли все розквітає довкола і полонить красою світ. Не даремно хтось підмітив, що по шкільному календарю весна настає разом з проведенням атестації. Саме для вчителів, що атестувалися в цьому році проводиться наша педагогічна рада.

Атестація спрямована на підвищення кваліфікації, професіоналізму, майстерності вчителів та покликана стимулювати його зростання. Атестація базується на принципах демократизму, загальності, всебічності, систематичності, колегіальності, доступності та гласності, безперервної освіти й самовдосконалення, морального й матеріального заохочення. Протягом 2011-2012 навчального року у вчителів, які виявили бажання атестуватися, відвідувалися уроки, позакласні заходи, вивчалася робота вчителя, здійснювався контроль за виконанням програм, якістю знань учнів, корекційна робота вчителя, питання впровадження передового педагогічного досвіду, декілька раз на рік перевірялася документація вчителя-предметника і класного керівника.

В 2011-2012 навчальному році подали заяви на атестацію четверо педагогічних працівників школи, а саме:

1.Мовчан Анна Василівна – вчитель математики та інформатики. Загальний стаж роботи - 6 років, не атестувалась.

2.Панченко Юлія Володимирівна – вчитель початкових класів, загальний стаж робот и- 16 років, працювала довгий час у дитячому садочку, не атестувалась.

3. Зінченко Наталя Анатоліївна - вчитель математики, загальний стаж роботи – 14 років , попередню атестацію пройшла у 2007 році, була встановлена кваліфікаційна категорія « спеціаліст І категорії»

4.Іванюк Олена Вікторівна – вчитель початкових класів, загальний стаж роботи – 28 років, попередню атестацію пройшла у 2007 році, була встановлена кваліфікаційна категорія «спеціаліст І категорії».

Сьогодні ми ближче познайомимося з досвідом роботи вчителів, які атестувалися.

Саме для вас , шановні вчителі, ми проведемо мозковий штурм:“ Що таке урок?”

Правила проведення мозкового штурму:

1. Кажіть усе, що спаде вам на думку.

2. Не обговорюйте та не критикуйте висловлювання інших.

3. Можна повторювати ідеї, запропоновані будь-ким іншим.

4. Розширення запропонованої ідеї заохочується.

2. Від кого і чого залежить ефективність уроку? (дайте свій варіант відповіді)

В.О.Сухомлинський писав, що досвід роботи вчителя уявляється йому садом квітучих троянд. І ось треба пересадити один з квітучих кущів на інше поле. Що для цього треба зробити? Насамперед, вивчити грунт цього поля, додати те, чого в ньому не вистачає. Підготувати цей грунт, а потім уже пересаджувати. Сьогодні ми спробуємо підготувати цей грунт для того, щоб на ньому зійшли паростки досвіду наших колег. Однією з перших буде презентувати свій невеликий досвід роботи наша наймолодша вчителька математики та інформатики.

І. Мовчан Анна Василівна

Мовчан Анна Василівна – вчитель математики та інформатики. Загальний стаж її роботи складає всього шість років, але вона вже довела всім, що вона – справжній майстер у своїй професії. Вона – класний керівник п’ятого класу. Клас складний, а ще тяжче працювати з вимогливими батьками. Але їй все це вдається дуже добре. Чуйна, добра, терпляча, толерантна – саме цими словами відгукуються про неї учні. Анна Василівна зуміла виховати у дітей інтерес та зацікавленість до свого предмету. Зі своїм класом вона бере активну участь у класних справах та шкільних святах, своїми силами упорядковує навчальний кабінет.

Народилася Анна Василівна в рік Свині (Кабана), за східним гороскопом - Козерог. Людина, що народилася у рік Кабана наділена достатнім розумом і цілеспрямованістю. Вона завжди чесна, схильна всім довіряти. Ці люди мають блискучий інтелект, винахідливі і сміливі в судженнях, тому у науковому світі не мають собі рівних. Про цих людей можна сказати так - «хороша людина» , яка дуже часто приходить на допомогу тим, хто дійсно здається їй безпорадною . Козерог жінка - гарно вихована і має добрі манери.

Серед знаменитих людей, які народилися під цим знаком є видатний математик-жінка Софія Ковалевська. Анна Василівна, вам є з кого брати приклад!

Бліц-опитування для Мовчан А.В.:

1.Які риси Ви найбільше цінуєте в своїх колегах?

2. Чи подобається Вам атмосфера, яка панує в нашому колективі?

3. Чи є у Вас улюбленці серед вихованців?

А ось, Анна Василівна, жартівливий гороскоп на наступні роки. Після атестації різко зміниться життя Анни Василівни на краще., а саме у 2012 - 2013 році Анна Василівна буде купатись в океані ніжності й довіри, яка запанує у стосунках з другою половинкою. Всі неприємності, минулі непорозуміння й образи будуть в забуті. Фінансове становище зміниться на краще. Доходи обіцяють рости за рахунок старанності на основному місці роботи. З'являться "зайві" гроші, які влітку ви із задоволенням витратите на коханих і розваги. Головне - не втрачайте голови і не намагайтеся зіграти "по-великому”, беручи участь в якій-небудь "супервигідній” авантюрі, що може відбутися восени. Слухайте свою інтуїцію і додайте сюди тверезий розрахунок, тоді до Нового року ваш гаманець істотно потовщає.

Здоров'я ваше обіцяє бути стабільним, лише стежте за своїм емоційним станом і тонусом. Частіше посміхайтеся, викиньте з голови похмурі думки, злість, гнів і розчарування, відмовтеся від шкідливих звичок і займіться фізкультурою.

ІІ. Панченко Юлія Володимирівна

Хто може сказати, а де шукати витоки, початки учнівської індивідуальності? Так, правильно, у початковій школі. Спробуй пояснити малюкам, що то за значки у підручнику, що то за чорні гачечки, що таке парта, крейда, дошка… Та й батьки спуску не дають – до школи часто навідуються, контролюють навчально-виховний процес, радять, прагнуть у всьому брати участь. Але усьому цьому дає раду Панченко Юлія Володимирівна. Вона не тільки чудовий учитель, але й турботлива мама, яка вчить малюків не тільки основам наук, але й виховує їх протягом усього шкільного дня. Юлія Володимирівна виховала двох чудових, талановитих дочок.

В цьому навчальному році Юлія Володимирівна два рази на тиждень проводила заняття «Школи майбутнього першокласника». Батьки з великим задоволенням приводять своїх діточок до неї на додаткові заняття, тому що знають, що їх перлини у вмілих та надійних руках.

Вона народилася в рік Тигра, за східним гороскопом - Овен. Послухаємо характеристику цих знаків і з’ясуємо, а чи співпадає ця характеристика з рисами характеру нашої шановної вчительки – Юлії Володимирівни?

Рік Тигра - це рік сміливих, впевнених у собі людей. Народжені в рік Тигра добре розбираються в людях, люблять проявляти шляхетність по відношенню до переможених. Їхня чарівність буде просто зашкалювати, навряд чи хто-небудь зможе їй протистояти. Незважаючи на це, слід прислухатися до мудрості східних астрологів, які радять не поспішати за чарівним Тигром, а подумати про те, куди він вас приведе. Там де Тигр почуває себе чудово, далеко не завжди так само почувають себе інші. Юлія Володимирівна - Овен, а це означає , що вона жінка до мозку кісток, і для деяких чоловіків навіть занадто.

А ось, Юлія Володимирівна, жартівливий гороскоп на наступні роки. Після атестації різко зміниться життя Юлії Володимирівни на краще. У цьому році Вас чекатиме стрімке кар’єрне зростання. Будете оптимістом і надалі. Між славою і грішми обирайте славу! Ви й надалі будете робити людей, які вас оточують, щасливими.

Бліц-опитування для Панченко Ю.В.:

1.Назвіть три риси характеру без яких, на Вашу думку, не можна бути вчителем?

2.Розкажіть, що Ви робите у вільний час ? Ваші захоплення ?

3.Після атестації суттєво збільшиться Ваша заробітна плата, чи скористуєтеся Ви цією нагодою, для того щоб в літку, а не серед навчального року, з’їздити на відпочинок на Мальдіви?

4. А кого б із вчителів, якби у вас була така можливість, Ви взяли б із собою?

ІІІ. Зайченко Наталя Анатоліївна

В цьому році до школи прийшла вчителем математики Зайченко Наталя Анатоліївна. Тиха, спокійна, толерантна, знаюча свій предмет,шляхетна., великодушна – так можна охарактеризувати цю людину.

Хай таємницею для вас буде точна дата народження Наталі Анатоліївни, але скажемо, що було це у рік Щура. А люди народженні саме в цей рік: універсальні, великодушні, активні, сильні духом, мають чудову пам'ять, ніколи не бувають агресивними, мають унікальну можливість до самовираження. За східним календарем - вона Риба. Ніщо не зломить волю Риб. Думки у цих людей чисті, а саме вони видаються невтомними й завжди готовими допомогти людям., прекрасно розбираються в житті й у людях. Дуже часто від природи, люди народжені в рік Щура, наділені комерційними задатками. Саме в цей рік народилися знаменитості, а саме :Ігор Миколаєв, Дмитро Харатян, Михайло Горбачов, Святослав Ріхтер, Олексій Рибин. Дізнаємося , а які риси характеру притаманні Вам.

Ви активні та розумні, швидко орієнтуєтесь в ситуації, успішно втілюєте в життя свої ідеї. За несподіваних обставин здатні миттєво зорієнтуватися і, поки інші розмірковують, що робити, ви вже користуєтеся всіма перевагами.

Ви можете бути вольовою та амбіційною, але будьте обережні, не нав'язуйте своїх ідей іншим; щоб не дратувати друзів і колег та не відштовхувати їх, будьте хоч трохи люб'язні з ними. Ви вмілий і скрупульозний організатор, у разі виникнення несподіваних труднощів намагаєтеся оцінити всі можливі варіанти.

Ви чесні у справах й очікуєте такого ж ставлення від інших, вас може дуже образити обман і зневага вашої довіри. Іноді ви ставите перед собою надто високі цілі - чи то у стосунках із друзями, чи то в кар'єрі, - але з роками ви стаєте більш реалістичними й терплячими.

Ви енергійна та всебічно розвинена людина, зазвичай знаходите спосіб оминути перешкоди. Ви уважні у своїй роботі, коли обговорюєте строки або керуєте людьми, можете робити це добре, зі знанням справи, навіть якщо інші й не згодні з вашою думкою. Ви хороший тактик, але намагайтеся інформувати колег про свої плани, щоб вони довіряли вам.

Якщо ви відчуваєте, що колеги не відповідають тим якостям, яких ви від них очікували, або не діляться з вами інформацією, ви можете бути надто критичні, хоча терпіння та розуміння могли б допомогти вирішити цю ситуацію. Попри те, що вам підходить кар'єра, пов'язана з купівлею або продажем, краще зосереджуватися на дрібномасштабних проектах. Ви також могли б стати успішним видавцем, власником магазину, письменником, музикантом , або консультантом у бізнесі Бліц-опитування до Зайченко Н.В.:

- Чи задоволені Ви тим, що доля Вас занесла у нашу школу ?

- Дивлячись новим поглядом , що сподобалось Вам у роботі нашої школи, а що треба змінити ?

- Якщо б Ви , як сказано у гороскопі, стали власником видавництва, про кого з учителів Ви написали, книгу, а хоча б нарис, чи невеличке оповідання ?

- Ваші побажання колегам.

Ось і закінчилась для вас, Наталя Анатоліївна, атестація. Бажаємо Вам терпіння, нових злетів, успіху у роботі, здоров’я , поваги колег та учнів.

А тепер прийміть жартівливий прогноз на весь рік – грійтеся в фортуні Дракона, він до вас прихильний і завжди піде назустріч! Головне не верховодити, приборкайте пиху і поступайтеся кермом правління в діловому та шлюбному союзі. Трудовий ентузіазм в апогеї, однак шкірка варта вичинки -- до активної праці закликає матеріальний стимул і він не зрадить. З грошима таланитиме, багатійте, але не транжирте все на себе та не «складуйте» на чорний день (бо він наступить!), щедро діліться з іншими, фінансуйте перспективні проекти, інвестуйте здобутки в благі справи.

ІУ. Іванюк Олена Вікторівна

Це вчитель з великої літери, її стаж на педагогічній ниві складає 28 років. Олена Вікторівна на все життя зберегла любов до маленьких діточок, вона плекає їх, як своїх рідних. Щирість і емоційність, материнська доброта і тепло, яке випромінює ця вчителька на уроках, допомагають їй достукатись до найпотаємніших куточків дитячих сердець. Олена Вікторівна випестила та виплекала сина-легеня, який, до речі, також навчається в нашій рідній школі.

Олена Вікторівна народилася у рік Тигра, за знаком гороскопу - вона Риба. Народжені під цим сузір'ям люди - вельми чуттєві, сентиментальні, романтичні, мрійливі й релігійні. Вони добродушні, не зовсім упевнені в собі, дещо боязкі, доволі забобонні і дуже потайливі. Їм подобається музика, їх захоплюють далекі місця й країни, вони вірять у загадки природи. Комунікабельні, мають ввічливу й тиху вдачу, майстерні в таємних справах. Вони кохають глибоко й щиро, схильні до любовних переживань. У них чудова інтуїція, багатий внутрішній світ, їх важко зрозуміти до кінця. Такі люди добре відчувають мотиви інших, але самі легко піддаються чужому впливу.

Рай для жінки - народженої під знаком Риби - – сад. В неї яскраво виражений талант садівника і квітникаря, а це говорить про те, що вона завжди турботливо вирощує всі пагінці творчості, які з’являються в школі, недаремно ж вода вважається основою життя, джерелом наснаги.

Разом з тим, Риби – великі індивідуалісти, не люблять коритися і зливатися з масами, а вода – така стихія, яка може залити будь-який звіт чи запланований захід, чи змити якусь зроблену вже тяжкою працею інформацію для управління освіти. Її камінь-оберіг – аметист. Цей камінь вважається каменем кардиналів, символом святості, а це свідчить про чистоту душі та високих моральних якостей нашої колеги.

Але деколи камінь цей змінює свій колір, залежно від освітлення і володарка талісману може змінювати свою позицію, оцінку згідно з ситуацією, свій настрій щодо колег та директора.

Нашій колезі притаманні такі риси як:

- працездатність – документація завжди в порядку, кабінет естетично обладнаний , сама вона завжди в чудовій формі, гарно і стильно одягнута з чудовим смаком, майже завжди в доброму гуморі;

-комунікабельність – легко спілкується не тільки з колегами, учнями, а й з їхніми батьками, вміє відстояти свою позицію

- освіченість – адже всім відомо, що Риби – природжені дослідники, для них не існує нічого, чого не можна було б зробити. Серед представників знаку багато талановитих й знаменитих людей : Юрій Гагарін, Лайза Мінеллі, Андрій Миронов, В’ячеслав Зайцев, Валентина Терешкова, Валерій Леонтьєв, Ірина Понаровська, Ірина Алфєрова , Надія Бабкіна та інші.

- самопожертва – адже не кожна людина згодиться ось так відкрито почути про себе всю правду.

Запитання до Іванюк О.В.:

1. Чи погоджуєтесь Ви з такою характеристикою вашої особистості?

2. Що б Ви зробили, якби одержали спадщину?

3. Чи є у Вас мрія, про яку Ви б могли розповісти?

4. Назвіть три риси, без яких неможливо бути вчителем?

5. Назвіть три риси характеру, які б Ви хотіли виховати у своєму синові?

Для Вас Олена Вікторівна жартівливий прогноз на 2012 рік. За знаками східного календаря - Тигр – енергійний і захоплений , проведе рік в напрузі. Рік Дракона містить – блиск, а Тигр любить блищати. Отже, ми Вам бажаємо терпіння, наснаги, творчих злетів, душевної рівноваги, поваги з боку учнів та колег.

Підходить до завершення наша зустріч. Ще раз запрошуємо на наших вчителів, які пройшли атестацію в цьому навчальному році. Пропонуємо відповісти на декілька питань.

1.Запитання вчителю початкових класів, Панченко Ю.В.:

Скажіть, будь ласка, ходять чутки, що Вас запрошував на посаду гувернантки своїх дітей Президент України. Чому Ви відмовились? Невже він пропонував Вам низьку зарплатню?

2.Запитання вчителю початкових класів, ІванюкО.В.:

До нас дійшли чутки, що Ви плануєте в наступному році відкрити власний магазин модного одягу «Леді N». Чи візьмете Ви когось з наших вчителів моделями для представлення Вашої колекції?

3.Запитання вчителю математики, Мовчан А.В.:

Ми нещодавно дізналися, що Президент Національного банку України, запропонував Вам перерахувати всі гроші бюджету нашої країни. Ви погодилися чи ні?

4.Запитання вчителю математики,Зайченко Н.А.:

Скажіть, будь ласка, чи правда, що вчитель астрономії нашої школи доручила Вам перерахувати всі зірки від Сузір’я Малої Ведмедиці до Великої Ведмедиці. І скільки ж Ви нарахували, якщо не секрет?

В історії нашої рідної школи пройшов ще один рік. Минула атестація 2011-2012 навчального року. Тепер, шановні колеги, хто з тривогою і хвилюванням, а хто з радістю чекатиме нової атестації, для того, щоб довести, що ми всі з вами – вчителі з великої літери.

Протягом всього атестаційного періоду ми вивчали досвід роботи вчителів, визначали їх кваліфікаційний рівень, рівень творчості й ініціативності, з’ясовували досконалість володіння ефективними формами й методами організації навчально-виховного процесу, проаналізували результативність праці вчителів, що атестуються.

Проведена робота ще раз нам доводить: найпершим правилом всякого педагога є вміння і бажання постійно вчитися , тоді цьому ж ми зможемо навчити й учнів.

Насамкінець нашого засідання хочеться зачитати наказ в жартівливій формі нашим вчителям, які атестувались та побажати їм творчих злетів, натхнення та надії.

````` НАКАЗ

1. За недоспані ночі та завантажені вихідні, не переглянуті серіали, недоварені борщі, недопечені пиріжки надати вчителям, які атестувались, одноденну відпустку без збереження заробітної плати.

2. Вручити дипломи учасникам бойових подій членам сімей педагогів, які атестувалися.

3. Голові профспілкового комітету, Криницькій О.К., виділити кошти для організації активного відпочинку протягом літа проатестованим учителям на пришкільній ділянці.

Дякуємо всім за увагу!

Кiлькiсть переглядiв: 392

Коментарi

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Серпень 2018 Наступна
ПВСЧПСН
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031