Заходи щодо відзначення Дня пам’яті та примирення та Дня Перемоги над нацизмом у Європі (лист МОНУ від 23.04.2015 № 1/9-211) в Миколаївській ЗОШ І-ІІІ ступенів №29

Захід

Відповідальні

Примітка про виконання

1.

29.04.15

Історичний квест до 70-річчя Перемоги «Місцями нашої пам’яті»

Мороз Є.О., Гайченко Н.А., Рибакова Т.В.

2.

Постійно

Сприяння проведенню волонтерських акцій: «Учасник АТО мого двору (міста)», «Солдатські сім’ї»

Адміністрація школи

3.

Постійно

Впорядкування пам’ятників захисників України у роки Другої світової війни та місць поховань воїнів Збройних Сил України, добровольців, волонтерів, які загинули під час антитерористичної операції

Адміністрація школи, члени волонтерського загону

4.

Надання допомоги родині загиблих воїна – захисника України Алдошина Максима

Адміністрація школи, члени волонтерського загону

5.

29.04.15-15.05.15

Створення постійно діючих експозицій, виставок книг та історичних документів: «Герої не вмирають», «Подвиг не має забуття» в шкільній бібліотеці, кабінетах історії, української літератури

Криницька О.К., Мороз Є.О., Распітін С.В.

6.

Постійно

Зустрічі з учасниками бойових дій на Сході України та волонтерами, відвідування військовослужбовців, які зазнали поранень та проходять реабілітацію у медичних закладах, написання листів у рамках Всеукраїнської акції «Лист пораненому»

Адміністрація школи

7.

05.05.15-08.05.15

Демонстрація фільмів, фотоматеріалів документів, присвячених героїчному минулому та сьогоденню

Класні керівники 1-11 класів

8.

Протягом 2014-2015 н.р.

Пошукова діяльність з дослідження історії визвольної боротьби українського народу, невідомих сторінок історії та сучасних подій в Україні

Мороз Є.О., Грицюк Л.А.

9.

29.04.15

Презентація медіа-проектів (газет, стіннівок, радіо-, телепрограм) за матеріалами пошукової діяльності «Вахта пам’яті Небесної сотні», «Історії героїв війни: «Ми боролись за Українську землю»

Мороз Є.О., Грицюк Л.А.,

учні 11 класу

10.

08.05.15, на виховній годині (подвір’я школи)

Проведення флешмобу «Квітка пам’яті» з одночасним виготовленням червоних маків як офіційного символу пам’яті про тих, хто загинув під час Другої світової війни та віддав своє життя на сході України у боротьбі проти російської агресії, символу відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги

Класні керівники 1-11 класів, педагог-організатор, вчитель трудового навчання

11.

05.05.15, 08.05.15

Виховні години «Мужність і відвага крізь покоління», «Про минуле серце пам’ять зберігає»; уроки патріотизму «Війна у спогадах учасників бойових дій», «Імена фронтовиків на обеліску братської могили у моєму населеному пункті»; бесіди «Волю не дають, а здобувають»; засідання круглих столів «Порозуміння заради майбутнього України», «Збережемо пам’ять про подвиг» із переглядом історичного кіно

Класні керівники 1-11 класів, вчителі історії

12.

07.05.15, 08.05.15

Фестиваль пісні «Під гурт гармат Музи не мовчали»

Класні керівники 1-11 класів, педагог-організатор

13.

08.05.15, 09.05.15

Участь в районних та міських урочистостях

Педагогічний та учнівський колективи

Директор школи Л.А.Грицюк

Графік роботи шкільних гуртків на

2014-2015 навчальний рік

Мороз Є.О.

з 14.00 до 15.00 год.

Кабінет історії

Міносвіти рекомендує розповідати учням про героїзм українських військових та громадян під час уроків мужності

2014/2015 навчальний рік розпочнеться з Першого уроку «Україна – єдина країна». Логічним продовженням теми єдності народу України та цілісності її території буде розмова про мужність і героїзм в ім'я свободи, незалежності та демократичного розвитку нашої держави.

У зв’язку з цим, Міністерство освіти і науки України рекомендує у навчальних закладах спланувати цикл уроків мужності, які стануть фундаментом формування у дітей та молоді сучасної національної ідентичності на кращих прикладах мужності і звитяги, виявлених нинішніми захисниками Батьківщини, на героїці сучасної боротьби за незалежність і цілісність держави (лист МОН від 13.08.2014 № 1/9-412).

Темами цих уроків мають бути мужність українських військових та добровольців, їх вірність Присязі українському народові, готовність віддати життя за мир і спокій в Україні, а також героїзм простих українців, які з перших днів антитерористичної операції допомагають забезпечувати війська захисним спорядженням, ліками, продовольством та, не зважаючи на ризик, вивозять їз захоплених міст і сіл мирних громадян. Варто згадати і про українців, які приймають у себе родини, що вимушені покинути свої рідні домівки.

Лейтмотивом уроків має стати любов до України, самовідданість і патріотизм її захисників, активна громадянська позиція українців, особиста відповідальність за долю держави. Форми проведення уроків мужності можуть бути різноманітними, на вибір навчального закладу: зустрічі з учасниками бойових дій, волонтерами, відвідання військовослужбовців, які отримали поранення внаслідок виконання бойових завдань у рамках проведення заходів антитерористичної операції та проходять реабілітацію, виступи дитячих творчих колективів, написання листів солдатам у рамках Всеукраїнської акції «Лист пораненому», що триває. Всі заходи мають враховувати вікові та психологічні особливості дітей.

Окрім того, Міносвіти радить розміщувати анонси про проведення уроків мужності на офіційних сайтах органів управління освітою, навчальних закладів. Проведення уроків мужності не передбачає зворотного звітування про кількість таких заходів та навчальних закладів, в яких вони будуть проведені, кількості учнів, які візьмуть у них участь тощо. Джерело: МОН України

Попередня Грудень 2017 Наступна