• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини
  • Декада історії та правознавства в ЗОШ № 29

Декада історії та правознавства в ЗОШ № 29

2013-12-16

Декада історії та правознавства в ЗОШ № 29

З 6 по 16 грудня у Миколаївській ЗОШ І – ІІІ ступенів № 29 проходила декада історії та правознавства. Вчителі історії Грицюк Л. А. та Мороз Є.О. підготували цікаві конкурси та вікторини на історичну та правову тематику для учнів школи. Декада історії та правознавства стала засобом всебічного розвитку дітей, їх здібностей, викликала позитивні емоції, наповнила життя шкільного дитячого колективу цікавим змістом. Пізнання історії відбувалося в інших формах, не схожих на звичайне навчання: тут і фантазія дітей, і театралізовані дійства, і самостійний пошук відповідей, і новий погляд на відомі вже явища та факти, а також збагачення й розширення знань. Але найважливіше — це те, що не під тиском, а за бажанням та ініціативою самих учнів, в ігровій нестандартній формі, відбувалося повторення історичного матеріалу. Під час проведення декади історії та правознавства була створена атмосфера не тільки споглядання, але й активної участі, здорового змагання, що спонукала школярів не просто механічно пригадати відоме, а й мобілізувати всі свої знання, одержані раніше. Декада історії та правознавства мала на меті не тільки виявити здібності й нахили учнів, але й вдосконалити їх, що й було досягнуто.

6 грудня уся країна відзначала День Збройних Сил України. Саме цій події був присвячений вечір «Козацькому роду нема переводу». Свято проходило у спортзалі школи. Змагаючись у різних конкурсах, учасники демонстрували глядачам свою силу, спритність, ерудицію, знання історії та кмітливість. Загалом, програма змагань включала п'ять різноманітних завдань.

Розпочалися змагання з представлення та привітання. Особливу креативність тут проявили Гусаренко Євгеній (10 клас), Травинський Станіслав (9 клас), Ляшенко Ярослав (7 клас).

Далі між юнаками була справжня боротьба. Конкурсанти проявили себе у трьох спортивних конкурсах, зокрема, перетягували канат, на швидкість вдягали військову форму.

Але найбільше задоволення та хвилювання у глядачів викликав конкурс "Розкрий талант". Найгучніші оплески отримали: Головченко Дмитро (8 клас), Гужеля Данило (8 клас), Зеверт Всеволод (7 клас), Липинський Дмитро (9 клас). У історичному конкурсі хлопці показали себе справжніми ерудитами. Вони добре орієнтувалися у історії козацьких часів, а учні 4 класу зіграли сценку “Як у козаки приймали”.

Ще однією родзинкою свята став конкурс "Лист до коханої", під час якого конкурсантам потрібно було написати листа своїй Одарці. Найкращі літературні здібності у цьому конкурсі проявив учень 10-го класу Фроленко Євген.

Якщо на початку змагань численну групу підтримки мала команда старшокласників, то, починаючи з третього конкурсу, ситуація з вболівальниками практично вирівнялась. Глядачі азартно підтримували конкурсантів, що створювало атмосферу справжнього свята.

У перерві між конкурсами глядачі насолоджувалися прекрасними виступами, які на свято "Козацькі забави" були підготовлені групою підтримки, а саме дівчатами-старшокласницями та учнями 4-го класу

Відверто кажучи, журі було дуже важко оцінювати змагання, адже кожен з учасників не хотів поступатися і показував хороший результат. По закінченню п'ятого конкурсу рахунок між конкурсантами був майже рівним. Порадившись, журі не стало проводити додатковий конкурс.
На цей навчальний рік було обрано Гетьманом школи учня 7-го класу Ляшенка Ярослава.

Під час таких заходів, на мою думку, згуртовується колектив, прищеплюються найкращі загальнолюдські якості: чесність, порядність, мужність і відповідальність.
Подібні свята сприяють військово-патріотичному вихованню молоді і дарують гарний настрій.

Також, 6 грудня з учнями 8-10 класів була проведена бесіда за участю лікаря- нарколога, щодо профілактики правопорушень, вживання алкоголю та наркотичних речовин. Окремо відбулася консультація для учнів групи «ризику». У 6 класі вчитель історії Мороз Євген Олександрович провів інтелектуальні змагання «Юні знавці історії». Клас був поділений на дві команди «Історики» та «Археологи». Капітанами команд були Тарасова Ганна і Білий Артем. Учням задавались питання з історії за програмою 6 класу. Діти активно відповідали на питання. Перемогла команда Білого Артема.

9 грудня серед учнів 9 класу було проведено конкурс кросвордів з правознавства. Вибирали найкращі кросворди і на швидкість їх розв’язували. У цих змаганнях хороший результат показали Маркелова Марія і Таран Артем. Протягом декади редколегії класів випускали газети на історичну та правову тематику, зацікавлювали читачів статтями, вікторинами, кросвордами. Газети були представлені на різну тематику, а саме: 1кл. – «Я і мої права», 2кл. – «Моя Україна», 3кл. – «Сім природних чудес України», 4 кл. – «Сім нових див світу», 5 кл. – «Цих днів не змовкне слава», 6 кл. – «Сім чудес світу», 7 кл. – «Роль особистості в історії», 8 кл. – «Підліток і закон», 9 кл. – «Правопорушення та відповідальність неповнолітніх», 10 кл. – «Що я знаю про Загальну Декларацію прав людини». Найцікавішими були газети учнів 4 та 9 класів, які у конкурсі посіли перші місця.

День прав людини — міжнародне свято, що відзначається 10 грудня за пропозицією Генеральної асамблеї ООН, знаменуючи річницю ухвалення Асамблеєю Загальної Декларації прав людини в 1948 році. Саме з цієї нагоди 10 грудня в школі були проведені класні виховні години.

11 грудня пройшов День патріотичної пісні «В піснях – історія народу». Звучали такі композиції як: «Засвистали козаченьки», «Ой, у лузі червона калина», «Україна», «Дикі танці», «Катюша», «Смуглянка» та інші.

12 грудня у 10 класі відбувся історичний конкурс «Видатні українці». Перемогу отримала команда «Історики» на чолі з Головим Павлом. Кращими знавцями історичних особистостей стали учні : Фроленко Є, Гусаренко Є., Голов П., Кравченко К ., Урум Д., Бондар А

У 7 класі відбулася гра «Мандрівка по Київській Русі». Клас було розподілено на дві команди «Русичі» та «Ярославичі». Перемогу виборола команда «Ярославичів» під керівництвом учня Ляшенко Ярослава. Кращими знавцями історії стали: Ляшенко Я., Антонюк В., Зеверт В., Кузьмич А.

Цікавим і змістовним був захід проведений у 5 класі - пізнавально-розважальна гра «Щасливий випадок», де перемогу здобули учні з команди “Слов`яни” (командир Рибалко О.). Пеліпас С., Сухотько В., Павленко А., Рибалко О., Богданов Є. - найкмітливіші й найерудованіші учні класу.

13 грудня був конкурс - презентація українського одягу. Активну участь в ньому прийняли не тільки учні, а й вчителі. Найгарнішими визнано костюми: Солодчук К. (3 кл.), Маркелової М. (9кл.), Видойник В., Гулак А., важко навіть перерахувати всіх учнів, хто дивував своїми прекрасними вбраннями, але й вчителі не залишилися осторонь. У гарному вбранні була ЗДВР Браташевська С.В., вчитель початкових класів Маркелова Н.С. та вчитель географії Гайченко Н.А.

13 грудня гурток «Театральна околиця» (керівник Гайченко Н.А.) презентував Андріївські вечорниці. На цьому святі діти і вареничків наїлись, і традиції українські пригадали, і повеселились добре.

Для учнів школи проведені музейні уроки працівниками музею «Підпільно-партизанського руху на Миколаївщині в роки Великої Вітчизняної війни 1941—1944 рр.». Для молодших класів була показана театралізована програма «Музей — це цікаво» з метою прищеплення дітям інтересу до вивчення історії своєї держави, рідного краю, в тому числі періоду минулої війни, виховання поваги до ветеранів Великої Вітчизняне війни. Це дуже важливо саме напередодні святкування пам’ятної дати — 70річчя Великої перемоги .

4-7 кл. прослухали цікавий матеріал про юних підпільників Шуру Кобера та Вітю Хоменка. Хлопці були активними учасниками розвідувальної групи В.І. Андреєва, який прибув у Миколаїв за розпорядженням Генерального штабу Червоної Армії у 1942 році. Презентація підготовлена робітниками музею дала змогу учням прослідкувати тисячокілометровий шлях юних зв’язкових по ворожих тилах до лінії фронту для передачі важливого донесення, що було сховане в бамбукову паличку. 8-10 кл. почули відомості про підпільно-партизанську організацію імені В.О. Лягіна.

16 грудня відбулася урочиста лінійка, щодо закриття декади історії та правознавства. На лінійці було підведено підсумки декади, нагороджено грамотами найактивніших учасників заходів.

Лінійка проходила в незвичайній формі. На неї до учнів завітали найзнаменитіші історичні герої. Першою всіх привітала Кліо – богиня і покровителька історії. Кліо подякувала учням за гарну роботу під час тижня історії і сказала, що за їх старання вона зробить їм сюрприз, познайомить з найвідомішими діячами історії всіх часів. Найзнаменитіші гетьмани, Клеопатра, князі Київської Русі, всі цього понеділка завітали у школу № 29.

Діти не просто змогли поспілкуватись з улюбленими героями і задати їм цікаві запитання, а й побачили інсценізації подій минувшини. Все було казково і зачаровувало та, водночас, було напрочуд реальним. Жодного зайвого шороху, діти заворожено дивились на сцену де приймали рішення державного значення козаки, про своє життя розмовляли селяни, віщун розповідав князю Олегу його долю, гетьман Мазепа розмовляв з коханою Мотрею. Не легкими були й запитання від наших історичних героїв учням, але вони з гордістю підтвердили звання справжніх істориків. За підсумками історичної вікторини, проведеної богинею Кліо, звання найкращого знавця історії школи № 29 здобув учень 10 класу Фроленко Євген.

Цього ранку учні школи № 29 потрапили туди, куди мріють потрапити всі – в чарівну казку, яка не лише приємно проведений час, а насамперед дорогоцінна пам'ять, пам'ять про нашу минувшину, історію роду людського!

Кiлькiсть переглядiв: 146

Коментарi

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Липень 2020 Наступна
ПВСЧПСН
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031