Шануємо пам'ять Кобзаря!

2014-04-08

01.04.2014, 15:29
Шануємо пам'ять Кобзаря!
Щовесни на початку березня в нашій державі вшановують пам'ять Великого Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка. 9 березня 2014 року відзначили 200 річницю від дня народження поета.
Серед тих визначних діячів, чиї серця, помисли, талант спрямовані на служіння народові, чия душа сповнена високої любові до батьківщини, Шевченко по праву займає почесне місце, бо з таким вогнем у душі захищав свободу і незалежність вітчизни, честь і гідність народу. Безсмертне ім’я великого українського поета і художника Т. Г. Шевченка відоме скрізь як ім’я людини, що віддала своє життя боротьбі за свободу українського народу.
Своєю творчістю Т. Г. Шевченко відкрив нову епоху в українській літературі, створив чудові зразки поезії, які могутньо зазвучали над світом як гнівне звинувачення царизмові, як пристрасний заклик до активної боротьби за кращу долю.Натхненні поетичні твори Тараса Шевченка – неоціненний скарб світової літератури – стали надбанням широких народних мас.
За півтора століття після смерті поета накопичений величезний інформаційний матеріал про його життя і творчість. Видані цікаві спогади сучасників: художників, літераторів,громадських діячів, істориків, етнографів, акторів, представників духовенства,військових, політиків, рідних і близьких поета, і навіть звичайних селян. У цих спогадах по крихітках відтворюється живий і неповторний образ Тараса Григоровича, його чуйна і зворушлива душа, погляди й світогляд.
В кожній школі уже стало традицією відзначати шевченківські дні. З метою популяризації його творчої спадщини, активізації патріотичного виховання, пов'язаного з іменем видатного митця в Миколаївській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №29 пройшли різноманітні заходи.
19 лютого представники 7,8,9,10 класів разом з вчителями української мови і літератури (Мосорко Ю.О. та Кузнєцовою О.М.) відвідали виставу «Тарасові весни». Наступного дня під час круглого столу учні поділилися враженнями від переглянутої вистави.
Маркелова Н.С. у 3 класі провела відкритий урок на тему: «Життя та творчість Т.Г.Шевченка».
На початку березня група вчителів школи (Маркелова Н.С., Мосорко Ю.О., Кузнєцова О.М.) організувала участь учня школи Карчевського Олександра в Обласному фестивалі дитячої художньої творчості «Таланти твої, Миколаївщино», присвяченому 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка. У номінації «Юні майстри художнього слова» в районному етапі фестивалю він зайняв почесне ІІ місце.
4 березня учні школи мали змогу долучитися до українознавчої гри «Соняшник». Усі зареєстровані учні (1-9 класів) з інтересом виконували завдання гри.
11 березня були проведені класні години на тему «Уклін і шана Кобзарю» Класні керівники творчо підійшли до проведення виховного заходу, використовували мультимедійні презентації, фрагменти відео, інсценування, повідомлення.
Учні 5 класу стали учасниками конкурсу на краще декламування поезій «Слово Кобзаря». Найкращих читців вчитель Мосорко Ю.О. визначала спільно з іншими учнями класу. Кращими декламаторами були відзначені такі учні: Пеліпас Софія, Козуліна Дар’я , Кириченко Дар’я , Сухотько Владислав, Рибалко Олександр, Жолобенко Ігор.
Учні 10 класу 11 березня розпочали роботу над проектом «Шевченко – художник». Школярі підготували презентації за темою проекту.
Бібліотекар школи Криницька О.К. до ювілейної дати підготувала книжкову виставку «Поет духовної свободи».
1 квітня учні 9 класу ще раз згадали про митця на відкритому уроці на тему «Світова велич Т.Г.Шевченка» (вчитель – Кузнєцова О.М.).
Ю.О.Мосорко,
вчитель української