• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини
  • Відвідування Миколаївського обласного краєзнавчого музею

Відвідування Миколаївського обласного краєзнавчого музею

2014-12-01

Нині значно посилився інтерес усіх верств суспільства до першовитоків і джерел своєї історії до вивчення історії рідного краю, його звичаїв, традицій і обрядів. Бо, як відомо, любов до рідної землі, до Батьківщини – одне з найсвятіших почуттів, які кожна людина проносить крізь усе своє життя. Тому виховувати у сучасної молоді національну свідомість та дух патріотизму є першочерговим у наш час. Адже той великий патріотизм до Батьківщини починається з любові до сім’ї, родини, міста, звичаїв і традицій. Витоки патріотизму починаються там, де людина вперше усвідомила себе особистістю, де відчула красу і безмежжя рідної природи, тому краєзнавство – це і наука, і мистецтво донесення до широкого загалу особливостей історичного процесу. Неможливо переоцінити його виховну роль і моральну віддачу, адже це реальний інструмент концентрації суспільної енергії навколо пріорітетних завдань збереження історико-культурної спадщини та довкілля.

27 листопада 2014 року учні 5 – 6 класів Миколаївської ЗОШ №29 відвідали Миколаївський краєзнавчий музей. Організаторами екскурсії були: член батьківського комітету 6 класу Суровцева Г. В., вчитель історії Мороз Є. О., класні керівники 5 та 6 класів Гайченко Н. А., Распітін С. В..
Мета екскурсії перегукувалася з Державною програмою, якою передбачено значно поглибити і поширити виховання засобами краєзнавства молоді, яку втрачаємо в сенсі національно-патріотичної свідомості через засилля в друкованих виданнях, на телебаченні, в кінематографії згубних для ще несформованої психіки підростаючого покоління чужоземної масової субкультури, пропаганди способу життя, що не відповідає менталітету української нації.

Миколаївський обласний краєзнавчий музей тому й користується такою популярністю та любов’ю в народі, що відгукується на найтонші порухи людської долі. Учні відвідали археологічну виставку і побачили та відчули як органічно поєдналися минуле, сучасне та майбутнє, відкрили нове у начебто давно відомому. Школярі не просто спостерігали, встановлювали зв’язки з сьогоденням, аналізували, ставили запитання, а й по закінченні висловили свої думки від побаченого і відчутого під час екскурсії.

Учениця 6 класу Кириченко Дар'я:
«Коли ми проходили залами музею, то відчували, як дух часів, що пішли, наповнювали нас.
Ми робили замітки, фотографували, розглядали дивовижні експонати і просто мріяли, уявляючи себе то первісними людьми, то скіфами, то жителями Трипілля.»
Учениця 5 класу Марченко Дарина:
«Екскурсія в краєзнавчому музеї почалася з доісторичних експонатів. Це знаряддя праці первісної людини, витвори якнайдавнішого мистецтва, зброя і багато іншого. Проходячи залами музею, ми побачили, як удосконалювалася людина, стаючи вмілішою, майстернішою, розумнішою. Ми зробили висновки, що наші далекі предки були великими майстрами, могутніми воїнами, талановитими архітекторами.»
Учні нашої школи відчули гордість за свій рідний край та людей, що жили багато століть назад, і , що уміли облаштовувати свій побут з такою ретельністю і вправністю.
Ми дякуємо нашим батькам, які виступили спонсорами нашої поїздки, нашим вчителям, які організували екскурсію та працівникам музею за змістовну і цікаву розповідь про наш рідний край – Миколаївщину.

Класний керівник 6 класу, Распітін Світлана Володимирівна

Кiлькiсть переглядiв: 195

Коментарi

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Жовтень 2020 Наступна
ПВСЧПСН
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031