Урок пам`яті “Бабин Яр: без права на забуття” в Миколаївській ЗОШ №29

2015-09-30

29 вересня весь світ вшановує пам`ять жертв масових репресій нацистів у Бабиному Яру. Від тих страшних подій минуло 74 роки, але пам`ять про них не вмирає. Адже не можна забути той біль, страждання понад 100 тис. мирних жителів, які знищені фашистами на українській землі.
Вшанувати пам`ять жертв Бабиного Яру зібрались сьогодні, 30.09.2015р., учні Миколаївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 29. Школярі під керівництвом вчителів історії і правознавства Лариси Анатоліївни Грицюк і Євгена Олександровича Мороза підготували урок пам`яті “Бабин Яр: без права на забуття”.
Створюючи захід вчителі і учні ставили собі за мету не тільки розповісти про трагедію Бабиного Яру, а й виховувати гордість за тих співвітчизників, які віддали своє життя заради інших, які не змирились з насиллям нацистів над невинними людьми,та ціною свого життя боролись за правду і допомагали людям.
До уроку пам`яті були зібрані відеоматеріали про події того часу і свідчення очевидців. Діти розповіли, що ця тема актуальна і сьогодні, оскільки вона тісно пов`язана з питанням патріотизму, самопожертви в ім`я високої ідеї, єдності нації, її політичної свідомості, яке сьогодні для всіх українців головне.
Розповіді про трагедію Бабиного Яру, що звучали на уроці, долинули до серця кожного учня. Тиша, сльози на очах від не розуміння безмежної жорстокості людей і одне єдине бажання , щоб ніколи більше не повторилась ця трагедія.
Важко дивитись кадри тих страшних подій, але тільки той, хто пам`ятає минуле, зможе у повній мірі цінувати життя, мирне небо над головою і прикладати усі зусилля, щоб мати мирне майбутнє.
Подібні заходи для нашої школи не виняток. Ми набуваємо нових знань, адже тільки творчий вчитель може створити творчого учня.
Вчителі історії Лариса Анатоліївна Грицюк і Євген Олександрович Мороз постійно розширюють свої фахофі знання з даної історичної проблеми. Цього року вони прийняли участь у освітньому семінарі з історії Голокосту, який був організований Українським центром вивчення історії Голокосту в співпраці з Меморіалом "Яд Вашем" (Єрусалим) та за підтримки Євразійського єврейського конгресу і посольства Держави Ізраїль в Україні. Проходив семінар у Кіровограді з 18 по 23 серпня 2015 р. За результатами роботи у семінарі, Євген Олександрович Мороз здобув право взяти участь у міжнародному семінарі з питань Голокосту у жовтні в Ізраїлі.
Наші учні активно цікавляться, як темою Голокосту, так і історією єврейського народу. Так, Євген Фроленко (випускник11класу) і Дмитро Савицький (10 клас), приймали участь у ХV Всеукраїнському конкурсі учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І.Б. Медвинського у 2014 – 2015 навчальному році.
Уроки пам`яті, історичні семінари, допомагають дітям свідоміше ставитись до багатьох питань, виховують патріотизм, формують культуру міжнаціональних відносин у суспільстві, розуміння цінності людського життя, а це для нас найголовніше.

Скорохід Олена Валентинівна,

практичний психолог ЗОШ № 29