• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини
  • З присвятою замордованим голодом... (ЗОШ №29)

З присвятою замордованим голодом... (ЗОШ №29)

2015-11-29

На підвіконні палахтить
Скорботи полум’я священне –
То свічка пам’яті горить
За всіх безвинно убієнних.
Мій розум навіть не збагне
Страшної люті сталінізму,
Що катував своїх людей,
Це ще жахливіше нацизму!
Голодомор – явище, яке навіки викарбуване в книзі буття українців. Ці трагічні сторінки нашої історії – національне нещастя, яке поглинуло мільйони безневинних, а, значить, – не підлягає забуттю. 28 листопада 2015 року відповідно до Указу Президента України "Про заходи у зв’язку з Днем пам’яті жертв голодоморів" від 13 листопада 2015 року № 635 в усіх населених пунктах України відбудуться заходи до Дня пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій.
27 листопада 2015р Миколаївська ЗОШ № 29 у рамках заходів до Дня пам’яті жертв голодоморів, який цього року припадає на 28 листопада, під керівництвом вчителів історії Грицюк Л.А. та Мороза Є.О. провели Урок пам`яті «З присвятою замордованим голодом….». Захід був спрямований на те, щоб виховати в учнів почуття стурбованості долею невинних жертв тоталітарного режиму,навчити сприймати чужу біду та біль як свій власний, патріотичне виховання молоді, глибоке усвідомлення причин та наслідків трагічних сторінок історії.
Час невблаганній. Місяці за місяцями, роки за роками відпливають у небуття. Тільки пам'ять завжди залишається з нами. Вдумайтеся у ці страшні, але такі правдиві слова: «Розпочалася тотальна війна: людей не рубали, не стріляли - у них просто забирали всю їжу,оточили військами і спокійно дивилися, як вони повільно,у нестерпних муках, помирають від голоду…»
Учні 6 класу: Гайченко М. та Раков М. розпочали Урок такими словами:
Не звільняється пам'ять,
Відлунює знову роками.
Я зітхну… Запалю обгорілу свічу.
Пам`ятаю: не замки-твердині,не храми-
Скам`янілий чорнозем – потріскані стіни плачу…
«Тільки сліпий не міг не побачити трагедію українського народу. І виявляється такі сліпі були.» - ці слова звучали від ведучих Маркелової М, учениці 11 кл. та Горбачової В., учениці 10 кл., які пройнялися до сліз цими подіями і старанно віднеслися до підготовки та проведення уроку пам`яті. Діти мали змогу не тільки почути, а й побачити,стати свідками тих жахливих подій. На екрані демонструвалися документальні кадри,спогади очевидців Корабельного району, міст і сіл Миколаївської області.. Голодне лихоліття вразило дітей.
Про історичні факти дітям розповіли вчителі історії, Лариса Анатоліївна закликала всіх присутніх згадати у їх молитвах усіх тих, хто страждав і помер під час Великого голодомору та жертв політичних репресій - хвилиною мовчання.
«Україна Богородице! Матір наша небесна! Куди ж ти відійшла? Чого ж залишила мою землю і народ на поталу червоних дияволів? Чи ж не бачиш, що то вже не я – Україна, а велетенська могила?» звучали слова матері -України. На очах дітей бриніли сльози, переживання за долю невинних дітей були безмежні. . Рядки монологів викликали сум, біль, співчуття до очевидців тих подій. Учнівська молодь прониклася зачитаними віршованими рядками у виконанні читців, учнів 6-7 класів. Розуміння, співчуття свідчать про те, що підростаюче покоління усвідомлює весь страх тих подій.
Хай же пам'ять про всіх убієнних згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення держави! Директор школи запросила всіх присутніх приєднатися до всеукраїнської акції «Засвіти свічку», яка відбудеться 28 листопада о 16.00 по всій Україні.
І сьогодні, дякувати Богу і натрудженим рукам ми маємо хліб щодня. Ми розуміємо і співчуваємо, і пам’ятаємо всіх тих, хто був закатованих страшним голодомором. Наша держава стала свідком таких страшних подій. Ми маємо віру, що ніколи не повернеться лихоліття 32-33рр. Україна - незалежна, вільна держава, яка не підкориться жодному агресорові і буде процвітати віками!
Прошу, у серці запаліть
Скорботи полум’я священне
Та крізь століття пронесіть
Сльозу безвинно убієнних!

Вчитель української мови і літератури, педагог-організатор – Кузнєцова О.М.

/Files/images/рп.jpg

/Files/images/рпп.jpg

/Files/images/рппп.jpg

/Files/images/рпппп.jpg

/Files/images/рппппп.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 130

Коментарi

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Липень 2020 Наступна
ПВСЧПСН
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031