• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини
  • В школі № 29 пройшов Тиждень історії та правознавства

В школі № 29 пройшов Тиждень історії та правознавства

2015-12-14

У понеділок, 7 грудня в Миколаївській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 29 розпочався Тиждень історії та правознавства.
Урочисту лінійку, присвячену Тижню історії та правознавства, відкрила вчитель історії Лариса Анатоліївна Грицюк, яка познайомила дітей з планом проведення Тижня і запросила дітей прийняти в ньому активну участь.

/Files/images/аб.JPGПоринати в світ цариці наук – історії учні почали з відвідування музейного уроку “Діти і війна”, проведеного працівниками музею “Підпільно-партизанський рух на Миколаївщині в роки Великої Вітчизняної війни 1941-1944 рр.”, який в інтерактивній формі занурив учнів 1-6 класів у події радянсько-німецької війни. На уроці діти змогли дізнатись багато нового про долі людей, які жили у той страшний час і про дітей, які героїчно боролись за свободу на рівні з дорослими не жаліючи сил і навіть свого життя. Працівники музею відмітили особливу ерудицію учнів початкової школи, які про більшість обговорених на уроці подій не тільки знали, а й додавали свою цікаву інформацію.

/Files/images/абб.JPG

Правовий лекторій “Правопорушення неповнолітніх. Юридична та адміністративна відповідальність” для учнів 7-11 класів познайомив школярів з кримінальним правом. Цікаві презентації, відео про правопорушення неповнолітніх і відповідальність за них допомогли учням зрозуміти, що закон завжди стоїть на боці правди, порядності і справедливості, а погані вчинки знаходять своє покарання.

/Files/images/аббб.JPG

Конкурс малюнків “Дерево мрій” для учнів 1-5 класів відкрив справжню доброту, щирість і відповідальність наших школярів. Яскраво і виразно діти зображували ким хочуть стати, яких висот хочуть досягти, але більшість мрій були про одне – мир у нашій рідній Україні. Перше місце по результатам конкурсу отримала Мякоткіна Ліза (4 клас), друге – Чупракова Аліна (3 клас), а третє – Мурза Валерія (4 клас).
У вівторок на інформаційній годині класні керівники разом з вчителями права і бібліотекарем школи Ольгою Костянтинівною Криницькою розповіли учням про права людини, нагадавши, що 10 грудня відзначається День прав людини.
У бібліотеці протягом всього Тижня працювала книжкова виставка за тематиками: “Права людини”, “Що ми знаємо про Конституцію України?”.

/Files/images/абббб.JPG

В цей день учні 9-11 класів відвідали разом з вчителем історії і директором школи Ларисою Анатоліївною Грицюк музей “Підпільно-партизанський рух на Миколаївщині в роки Великої Вітчизняної війни 1941-1944 рр.” де довідались про Миколаїв в роки війни, про героїчні подвиги миколаївців, про підпільно-партизанський рух, почули і побачили багато цікавої інформації про В.О. Лягіна, про “Праведників народів світу”, голокост та імена тих, хто давав відпір ворожій силі і боронив рідну землю, про дітей-героїв Ш. Кобера та В. Хоменка. Всім дітям дуже сподобалось відвідування музею і вони ще довго ділились враженнями від почутого і побаченого.

/Files/images/аббббб.JPG

Конкурс “Лист до Святого Миколая. Моє саме велике бажання” зібрав велику кількість листів від учнів різних класів. Яскраві і веселі, з малюнками і блискітками, вони зібрали всі дитячі мрії – машинки, ляльки, цукерки і мандаринки. Але більшість дитячих бажань були дивовижно схожі – мир в Україні. Також, школярі просили здоров`я для своїх близьких і рідних людей, миру у родинах, дякували за те, що в них є батьки, які їх люблять і бажали всім діткам, в дитячих будинках знайти свою люблячу родину, чи хочаб отримати до свят солодкий подарунок.
Переможницею конкурсу “Фотомить зупинись”, де учні демонстрували свої фото з подорожей історичними місцями України, стала учениця 11 класу – Маркелова Марія з фотороботою “Чарівні Карпати”.
В середу відбувся конкурс електронних презентацій переможцем у якому став 3 клас, створивши змістовні і цікаві презентації присвячені історії України.
Брейн-ринг “Його величність - закон” відкрив імена найкращих знавців права у школі. І місце завоювала команда 10 класу, а ІІ – команда 9 класу. Звання “Найкращі знавці правознавства” вибороли: Тютюник Іван (10 клас) і Антонюк Віталій (9 клас).

/Files/images/абббббб.JPG

Оскільки у листах наших учнів до Святого Миколая було прохання допомогти дітям у дитячих будинках, у середу була проведена волонтерська акція “Миколай про тебе не забуде”. Зібрані під час акції речі і іграшки будуть передані у дитячі будинки Миколаєва і будинок старості.
Конкурс стінівок “Роль видатних особистостей в історії” визначив своїх переможців в четвер, найбільш цікавими, змістовними і креативними роботами стали: І місце – 1-А і 6 класи, ІІ місце – 7, 8, 10 класи, ІІІ місце – 9, 11 класи.
Заочна екскурсія для 5 і 7 класів “Сім чудес світу”, яку провели учні 6 класу, відкрила для школярів нові факти про найзнаменитіші чудеса світу. Учні, крім цікавого усного матеріалу підготували слайд-шоу, відео і презентації, які занурили усіх у цікавий світ давнини. По результатам заочної екскурсії кращими знавцями історії названі учні 6 класу: Максим Гайченко, Михайло Раков і Руслан Мартиненко. Подяка за креативне проведення заходу виголошена учням 6 класу: А. Черненко, Р. Гайдаю, М. Гайченко, М. Ракову, Д. Марченко і А. Сєрьогіну.

/Files/images/аббббббб.JPG

Вчителем історії та права Євгеном Морозом був проведений відкритий урок для 9 класу, який був присвячений Дню прав людини.

/Files/images/абббббббб.JPG

Також, у четверг вчителями історії разом з психологом школи і інженером з охорони праці була проведена бесіда для учнів “Як не стати жертвою вуличної злочинності”. Школярам було продемонстроване відео, яке містило рекомендації і правила поведінки з незнайомими людьми і у місцях, де найчастіше скоюються злочини (на вулиці, у під`їзді багатоповерхового будинку, у ліфті). Переглянувши відео, учні самостійно у творчій формі (сценки) відтворили правила поведінки дитини, які допоможуть зберегти життя. На завершення бесіди учні отримали пам`ятки “Як не стати жертвою вуличної злочинності”, які зможуть дома обговорити зі своєю родиною.

/Files/images/ба.JPG

/Files/images/баа.JPG

Останній день Тижня історії – став Днем патріота. Вчителі та учні школи були одягнуті у вишиванки чи одяг синього та жовтого кольорів з національною символікою. Відбувся конкурс вишиванок і найкращими були визнані вишиванки зроблені і розшиті своїми руками, це вишиванки: Черніченко А., Каширіної А., Фейчер Т., Пеліпас С., Бобко С., Канунової А., Марченко Д., Жадика Д., Возбранної Д., Березки С., Зюльковської О., Зятєвої В., Шевченко П. Вчитель історії Грицюк Л.А. була одягнута у вишиванку, яка була створена у 50-х роках ХХ століття та подарована їй свекрухою, вчителі Самойленко О.К. і Силкіна А.В. теж долучилися до цієї ініціативи одягнувши власноруч вишиті плаття.

/Files/images/бааа.JPG

/Files/images/баааа.JPG

У цей день відбулася інтелектуальна гра “Жіночі образи у міфах, легендах та історії” у якій перемогу здобула команда 10 класу “Берегиня” (капітан В. Горбачова). Найерудованішими за результатами інтелектуальної гри стали: Видойник Вікторія (9 клас) і Вікторія Горбачова (10 клас). Титул “Міс історія” здобула Вікторія Горбачова (10 клас).

/Files/images/бба.JPG

/Files/images/ббаа.JPG

Також, в п`ятницю пройшов показ відеофільмів “Конвенція про права дитини”, “Декларація про права дитини” з обговоренням на засіданні правового лекторію.
На великій перерві учні школи виконували пісні присвячені історії України, видатним особистостям, подіям сьогодення, всі класи разом заспівали Гімн України.

/Files/images/ббба.JPG

У конкурсі віршів на історичну тему переможцями стали: І місце – К. Бобко (9 кл.), С. Пеліпас (7 кл.), Я. Тарченко (1-А кл.); ІІ місце – Д. Кучеренко (5 кл.), Валерія Богданович (4 кл.), С. Задорожня (4 кл.); ІІІ місце – М. Гайченко (6 кл.), А. Ходзіцька (4 кл.), Є. Рожкован (8 кл.).
Урок вчителів історії сумісно з бібліотекарем школи “Які знамениті особистості прославили наше місто?” став достойним завершенням Тижня історії, учні дізнались невідомі факти з життя Григорія Потьомкіна, Олександра Казарського,Миколи Аркаса, Данили Самойловича і Василя Каразіна.

/Files/images/бббаа.JPG

/Files/images/бббааа.JPG

В рамках Тижня був проведений вечір “Козацькому роду - нема переводу!”. Педагог-організатор Силкіна А.В. та вчитель історії Грицюк Л.А. провели цікаві і пізнавальні конкурси, вчитель фізичної культури Бабієнко О.М. провів спортивні змагання. Своїм інтелектом і знанням історії України виділялась команда учнів 10 класу, спортивними здібностями – учні 8 класу, організованістю і креативністю – учні 9 класу. Перемогу здобула команда хлопців 11 класу, яка була нагороджена солодким подарунком – тортиком.

/Files/images/бббба.JPG

В понеділок, 14 грудня на шкільній лінійці були підведені підсумки Тижня історії та правознавства. Учні отримали заохочувальні подарунки, а головне, протягом Тижня історії та правознавства вони набули нових знань, проявили свій креатив, весело та цікаво провели навчальний час.
Кiлькiсть переглядiв: 207

Коментарi

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Липень 2020 Наступна
ПВСЧПСН
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031