Педрада в ЗОШ №29

2016-10-31

Ідея про освіту як процес, що триває протягом всього життя людини, відома з давніх часів. У народній творчості вона знайшла вираження в лаконічному вислові «вік живи, вік учись». Вчителі Миколаївської ЗОШ №29 під час осінніх канікул продовжили своє навчання щодо професійного зростання на засіданні педагогічної ради «Забезпечення наступності в роботі щодо формування ключових компетентностей на всіх ступенях освіти дітей (сумісна з ДНЗ)». Форма проведення - педагогічна лабораторія, була вибрана не випадково. Оскільки ставить за мету насамперед створення умов для: активізації учасників методичного заходу, підвищення їх професійного рівня; здійснення науково – дослідної роботи з широкого кола педагогічних проблем; встановлення зв’язку між педагогічною теорією і педагогічною практикою.

/Files/images/пед311.jpg

«Світ сьогодні вимагає нового учня, сучасного вчителя і інших підходів до педагогічної роботи, – зазначила під час засідання директор школи Грицюк Лариса Анатоліївна. – Документи про реформування освіти вимагають від вчителя не просто змінити програми, але змінити своє ставлення та свідомість. Концепція середньої освіти змусить вчителя по-іншому готуватися до роботи, по-іншому налаштовувати учня на розуміння матеріалу. Адже нова школа ставить перед нами готувати нового учня, який вмітиме навчатися протягом всього життя, вмітиме ставити і досягати цілей, спілкуватиметься на рівних в багатокультурному середовищі, буде особистістю, патріотом, інноватором. І вже сьогодні, ми, вчителі повинні враховувати ці зміни в своїй роботі». Лариса Анатоліївна Анатоліївна поділилася своїми враженнями від участі у науково-практичній конференції «Трансформація освіти. На шляху до миру та соціальних змін в Україні», що проходила в м.Києві 28-29 жовтня 2016 року.

/Files/images/пед312.jpg

Компетентнісний підхід заполонив наш вітчизняний освітній простір. Зазначимо, що він є відповіддю на актуальні потреби сучасного суспільства. Керівник методичного об’єднання Бикович Наталія Миколаївна презентувала досвід роботи вчителів початкових класів над проблемною темою «Компетентісний підхід до навчання, виховання та розвитку шляхом сучасних педагогічних технологій в початкових класах». До складу методичного об’єднання входить 7 учителів та 1 вихователь ГПД. Всі мають вищу освіту та відповідні кваліфікаційні категорії.

/Files/images/пед313.jpg

Змістовними були виступи вчителів початкових класів Кухаренко Ірини Георгіївни та Бикович Наталії Миколаївни, які здійснили порівняльний аналіз завдань підручників з математики для 2 класу, літературного читання, природознавства для 3 класу з діючою програмою в ДНЗ «Дитина». За цією програмою працюють більшість дитсадків Корабельного району, забезпечуючи наступність у формуванні ключових компетентностей учнів.
Про психологічні особливості дітей 6-7 річного віку, їх готовність до навчання в школі розповіла практичний психолог школи Скорохід Олена Валентинівна.

/Files/images/пед314.jpg

Презентували оновлений план спільних дій школи та ДНЗ в сучасних умовах вчителі Рідкоборода Любов Вікторівна і Топоркова Алла Іванівна.
Класний керівник 5 класу Кузнєцова Олена Миколаївна, вчитель української мови та літератури, звернула достатню увагу на одній з ключових компетентностей, як вміння вчитися. Під час відвідування уроків була оцінена робота вчителів-предметників з погляду їхньої психологічно-педагогічної майстерності. При цьому було встановлено, що практично всі педагоги вживають певних заходів для ефективної адаптації п'ятикласників до навчання в основній школі.
Яким чином соціальну компетентність у школярів середньої та старшої ланки формує у позакласній роботі, поділилася досвідом своєї роботи вчитель географії Гайченко Наталя Анатолїївна.
Забезпечення формування загальнокультурної компетентності на основі краєзнавчої роботи на всіх рівнях освіти – тема виступу вчителя української мови і літератури Распітін Світлани Володимирівни.
Реалізуючи Всеукраїнську програму «Демократична школа», через вровадження ОДГ/ОПЛ у навчально-виховному процесі і формування громадянської компетентності, мають певні творчі напрацювання вчитель біології Дибченко Валентина Іванівна, вчитель математики Силкіна Анна Василівна, вчителі історії Грицюк Лариса Анатоліївна та Мороз Євген Олександрович.
Проведено під час педради інтерактивні вправи «Все в твоїх руках», «Чарівний глечик».
Слушною є порада-побажання з «Чарівного глечика»: «З дітьми якого б віку ми не працювали б, завжди пам’ятаймо вічне і золоте правило педагога, що дитина – наш учитель, наш партнер, той, хто надихає, стимулює, веде в майбутнє, не дозволяє забувати минуле».

Братошевська Світлана Вікторівна, ЗДНВР ЗОШ №29

Кiлькiсть переглядiв: 236

Коментарi

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Вересень 2020 Наступна
ПВСЧПСН
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930