Всесвітній День Гідності у ЗОШ № 29

2016-10-21

Всесвітній День Гідності (Global Dignity Day) – це незалежний, соціальний, проект, мета якого – націлювати молодь, учнівство й студентство керуватися почуттям власної гідності у своїх повсякденних діях і вчинках.
Ця унікальна ініціатива була запропонована у 2006 році.
З 2015 року Global Dignity Day проводиться одночасно у понад 70-ти країнах світу.

/Files/images/ддг1.JPG

Україна вперше долучилася до Всесвітнього Дня Гідності 21 жовтня 2015 року, у якому взяли участь 12 767 учасниць і учасників із 120 закладів освіти, серед яких і Миколаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 29.
В цьому навчальному році наші учні і вчителі вдруге приймали участь у проведенні Всесвітнього Дня Гідності. Цікавим нововведенням стала участь у заході волонтерів. Зранку до школи завітали Альберт Панченко (отаман козацької громади Корабельного району) разом з сином, Антоніна Параскун (голова громадської організації «Родинне дерево Миколаєва»), Сергій Параскун (отаман ГО територіальної козацької громади Корабельного району), Єлизавета Брієнкова (мати учня 5 класу), які були залучені до проведення Всесвітнього Дня Гідності.

/Files/images/ддг2.JPG

Всі учні школи розійшлися по кабінетам, де разом з класними керівниками і запрошеними волонтерами мали можливість поділитись своїми історіями гідних вчинків.
Цей проект мав для нашої школи велике значення. Кожен замислився про гідність у своєму житті та у житті інших людей. Школярі змогли висловити свої думки про те, яку роль відіграє гідність у житті людини і як поважаючи інших людей можна досягти поваги до себе.

/Files/images/ддг3.JPG

Дітям сподобалось створювати «Лінію життя», на якій можна було відмітити свої найзначніші добрі вчинки. Школярі написали листи до себе майбутніх, де запланували гідні вчинки, які хочуть зробити протягом наступного року.
А найголовніше, учнями школи було визначено, що варто зробити для підвищення почуття власної гідності і поваги до інших людей.

/Files/images/ддг4.JPG

Допомагали у проведенні «уроків гідності» куратори і координатори заходу Лариса Анатоліївна Грицюк (директор школи), Анна Василівна Силкіна (заступник директора з виховної роботи), Олена Валентинівна Скорохід (практичний психолог), розповідаючи дітям про значення Всесвітнього Дня Гідності для формування нового українського суспільства.
Всі волонтери презентували історії своїх гідних вчинків, так Єлізавета Брієнкова розповіла учням 5 класу про свою допомогу дітям, переміщеним із зони проведення АТО. Як волонтер і практичний психолог вона все літо проводила тренінги, спрямовані на подолання стресового стану у дітей, які стали свідками війни. Альберт Панченко наголошував, що найбільше він пишається тим, що виховав своїх дітей достойними людьми, адже батьківська місія одна з найголовніших у житті людини.

/Files/images/ддг5.JPG

Хочеться відмітити, що в цьому році День Гідності пройшов більш злагоджено ніж у минулому. Адже учні протягом всього року працювали над утвердженням власної гідності і гідності оточуючих.
Заключна загальна зустріч видалась не менш цікавою ніж попередня робота у класах. Переглянувши відеоролик про проведення Дня Гідності у інших країнах і минулорічний фільм з історіями гідних вчинків учнів нашої школи, власні історії гідності захотіли розповісти дуже багато школярів. У одного це була історія порятунку тварини, інший розповідав про свою допомогу дорослим. Але більшість дітей говорили про найважливіше сьогодні – допомогу воїнам АТО, тим, хто сьогодні захищає нашу землю і дарує можливість жити у вільній незалежній Україні. Учні пригадували акції по збору теплих речей, продуктів харчування, оберегів, малюнків і особисту допомогу рідним і знайомим, які зараз на передовій.
Ми намагаємось плекати в наших учнів доброту і виховувати гідних людей, громадян, які люблять не тільки себе, а й свого ближнього, поважають оточуючих, допомагають у скрутну хвилину і головне бережуть свою рідну Україну.
Щиро дякуємо учасникам заходу і закликаємо всіх приєднатись у наступному році до Всесвітнього Дня Гідності.

Директор школи № 29, Лариса Грицюк

Відео заходу

https://www.youtube.com/watch?v=cI6jsYafduo&feature=youtu.be

Кiлькiсть переглядiв: 127

Коментарi

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Липень 2020 Наступна
ПВСЧПСН
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031