Тиждень біології і хімії в школі

2017-03-12

Вже традиційною формою позакласної роботи в школі стали предметні тижні. 6 березня 2017 року на шкільній лінійці було оголошено про відкриття Тижня біології та хімії. Переможцям та учасникам Міжнародної природознавчої гри «Геліантус», які показали себе знавцями природничих наук, були вручені нагороди.

/Files/images/зус2.jpg

Організатори тижня презентували його ще й як тиждень патріотичний. Епіграфом до всіх заходів були взяті слова Т. Г Шевченка, написані ним до свого друга Б. Залеського: «Ботаніці та зоології потрібне захоплення, а інакше вони будуть мертвий труп межи людьми. А захоплення це набувається лише глибоким розумінням краси, безкінечності, симетрії та гармонії в природі.» Пошуками цієї симетрії , краси та гармонії були пронизані більшість заходів тижня.

/Files/images/ттбх1.jpg

Учні 7-11 класів звітували про свою роботу над проектом «Славетні українці», результатом якого було проведення конкурсу презентацій про видатних вчених України. Переможцями в цьому конкурсі стали:
Гасевська Крістіна( 10 клас) – 1 місце;
Гайченко Максим(7 клас) – ІІ місце;
Горбачова Вікторія та Семенчук Любов( 11 клас) – ІІІ місце.

/Files/images/ттбх3.jpg

Учні 9 класу провели усний журнал «Цікаві факти про Д. І. Мендєлєєва», зробили виставку «Форми періодичної системи», а з учнями 7 класу вчитель хімії Шмакова Н.Ю провела квест «Цікава хімія». Багато нового та цікавого про кристали дізналися учні 10класу.

/Files/images/ттбх4.jpg

9 березня вся Україна відзначала 203 річницю з дня народження Т. Г. Шевченка. Поетичні твори Т.Шевченка вчать нас любити природу рідної України, вивчати і пізнавати рослинний і тваринний світ. Вчитель біології Дибченко В. І. на відкритому уроці в 6 класі змогла поєднати біологію та поезію. Учні читали уривки з віршів Т. Г. Шевченка, в яких згадуються рослини , які ростуть в Україні, переглядали репродукції його малюнків.

/Files/images/ттбх5.jpg

Учні 7 класу зробили добірку гербів міст та областей України, де зображені рослини та тварини, а на уроці біології зачитували вірші, де поет згадує про тварин української фауни. В школі було оголошено про початок роботи над проектом «Птах року 2017 – Канюк звичайний»
Не залишилися осторонь учні молодшої школи. Саме їх малюнки «Ми – частина природи» та «Рослини – символи України» прикрасили шкільні коридори в ці святкові дні. А фотоколаж «Брати наші менші» заставив посміхнутися не одного учня.
Сподіваємось, що проведені заходи допоможуть розширити світогляд учнів, розвинути їх творчі здібності,самостійність, естетичний смак і сприятимуть зростанню інтересу до вивчення біології та хімії.

Дибченко Валентина Іванівна, вчитель біології ЗОШ №29