• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини
  • Тиждень української мови і літератури в школі

Тиждень української мови і літератури в школі

2017-03-04

Бережіть природу і мову,
Щоби справжніми бути людьми
Пісню мами, її колискову,
Що уперше почули дітьми.
Все робіть, щоб річки не міліли,
І ліси хай піснями звучать
І щоб мовою рідною вміли
Україну свою оспівать.
Н. Красоткіна
Мова – це душа народу! Скарбниця його історії, багатовікова мудрість! Змалечку саме зі слів рідної мови людина відкриває для себе великий, сповнений дивовижних пригод, світ життя. З маминої ніжної колискової, з батькових напутніх слів, дитині передається стежка у майбутнє.

/Files/images/тл5у.jpg

… Поки живе мова – житиме й народ, як національність ... От чому мова завжди має таку велику вагу в національному рухові, от чому ставлять її на перше почесне місце серед головних наших питань.
Як мудрість поколінь, українська мова несе повагу і любов до свого великого народу, народу трудівників та творців.

/Files/images/тл4у.jpg

Колектив ЗОШ №29 завжди орієнтується на традиції родинного виховання, культурні та духовні цінності сімей, з якими ми співпрацюємо. Те, що було колись лише колисковою, в нашій школі перетворюється на творчість, сповнену віршами, піснями, сценічними постановками, святами, присвяченими рідній мові. Найцінніше ж те, що всі ці свята й вікторини організовують наші учні, що породжує у них розуміння цінності рідної мови. Для нас, вчителів, це найвищий здобуток.

/Files/images/тл3у.jpg

З 20 по 24 лютого 2017 року в ЗОШ №29 пройшов тиждень української мови та літератури. Мета його - розширити й поглибити знання учнів про життя і творчість Тараса Шевченка, рідну мову, виховувати шанобливе ставлення до рідного слова та надбань української літератури. Наші учні з ентузіазмом взяли участь у його організації. Разом з вчителями української мови та літератури (Кузнєцовою О.М., Распітін С.В.) вони натхненно готували заходи, які допомогли ще яскравіше проявити красу і багатогранність рідної мови. Проведені заходи сприяли розвитку пізнавального інтересу учнів, логічного мислення, пам'яті, уваги, кмітливості.

/Files/images/тл2у.jpg

Тиждень розпочався урочистою лінійкою «Українська мова – диво калинове», присвяченою Дню рідної мови. На ній було оголошено заходи, заплановані вчителями.
У вівторок учні 1-4 класів оформили виставку-конкурс малюнків «Мій улюблений літературний герой» Юні художники намагалися передати красу рідної мови у своїх творах. Перемогу отримали учні 1-А класу.
Учні 5-10 класів після уроків створювали плакати-вислови про мову. Для учнів1-11 класів був проведений конкурс читців «Мово моя солов’їна!» Конкурсанти старанно готувалися до виступу і представили найкращі твори українських письменників про рідне слово. Переможці отримали грамоти і подяки.
Учні 6-7 класів брали активну участь у мовно-літературній грі «Рідне слово». Команди змагалися між собою у шести конкурсах. Учні виконували цікаві завдання, розгадували кросворди, загадки, створювали малюнки, розв’язували тестові завдання тощо. Перемогли учні 7 класу.

/Files/images/тл1у.jpg

24 лютого , а саме на завершення тижня, відбулося свято – фінальний етап шкільного проекту «Україна вишивана», робота над яким тривала два місяці. День видався надзвичайним: шкільна родина гула, як вулик. Дрес-кодом дня була вишиванка, і вся школа замайоріла різнобарвними візерунками української вишивки. Проведення такого свята показало, що вихованці школи разом зі своїми батьками відчувають себе справжньою українською шкільною родиною та налаштовані на збереження культури, звичаїв й традицій свого народу, з особливою шаною ставляться до вишивок своїх пращурів.
За підсумками тижня вчителі української мови оголосили переможців та нагородили грамотами та подяками активних учасників.
Учні нашої школи показали, що є справжніми шанувальниками звичаїв та традицій наших предків. Вкотре школярі довели те, що вони люблять рідну мову, із задоволенням її вивчають та прагнуть спілкуватися українською мовою.
Під час проведення тижня учні прагнули осягнути все багатство, велич, красу української мови, поповнити словниковий запас, долучитися до невичерпної рідної мовної скарбниці.

Кузнєцова Олена Миколаївна, вчитель української мови і літератури ЗОШ №29

Кiлькiсть переглядiв: 487

Коментарi

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Травень 2020 Наступна
ПВСЧПСН
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031