EdCamp у коробці

2017-03-20

100 активних, небайдужих, відкрито мислячих вчителів з різних регіонів України зустрілися у Миколаївській ЗОШ №29, де 17 березня відбулась (не)конференція mini-EdCamp Mykolaiv 2017 під гаслом «Школа – територія прав і демократії».

/Files/images/едк1.JPG

Освітяни зібралися разом, щоб обговорити питання, які їх турбують найбільше, здійснити відкритий обмін педагогічним досвідом та новими ідеями — так формується виховання кращих агентів змін у системі національної освіти.

/Files/images/едк2.JPG

Миколаївські педагоги гостинно зустріли вчителів з Кропивницького (колишнього Кіровограду), Києва, Славутича, Кривого Рогу, Херсона, Львова та інших міст і селищ нашої великої Батьківщини.

/Files/images/едк3.JPG

«EdCamp Ukraine — це унікальна платформа професійного зростання педагогів. Сьогодні ми всі разом створюємо демократичний простір для формування Нової Української Школи. Ми разом з вами робимо одну велику справу. Від нашого відповідального вчительства залежить майбутнє України», — зазначили організатори події.

/Files/images/едк4.JPG

Координаторкою міні-EdCamp у Миколаєві вже другий рік поспіль є директор школи № 29 Лариса Грицюк.
Ольга Тарасова, директор Миколаївського методичного центру, підкреслила:
«Наші українські вчителі — це дуже творчий потенціал, небайдужі люди. Вчитель і один урок можуть змінити все».

/Files/images/едк5.JPG

Найголовнішою частиною відкриття стала благодійна акція «Відповідальне вчительство – дітям» — для онкохворих дітей Миколаївської дитячої лікарні, а його особливою родзинкою присутні відзначили авторську пісню-гімн від вчителя музики Ольги Чебану «EdCamp Ukraine», яку співали вчителі школи.
Потім, з’єднавшись в групи, учасники заходу мали змогу познайомитись з експертами (кожному з них було надано лише по 2 хвилини, аби презентувати свою тему).
Це допомогло вчителям вирішити, на які локації піти, — кожен визначав те, що йому цікаво.

/Files/images/едк6.JPG

У локаціях виступали найкращі освітяни, менеджери і науковці України. Ось лише деякі з обговорюваних в цей день питань:

/Files/images/едке1.jpg/Files/images/едке2.jpg

Завдяки новому дискусійному формату (не)конференція підпорядковувалася закону «про дві ноги»: учасниці й учасники самостійно визначали програму й хід заходу, маючи можливість відвідати будь-яку із запропонованих локацій.
Зустрічі вийшли дуже цікавими, спілкування було непримусовим. Деколи вчителі залюбки відчували себе учнями — настільки в доступній формі, з використанням майстер-класів, творчих майстерень, методичних діалогів, дискусій експерти подавали свій матеріал.

/Files/images/едк7.JPG

Вже ввечері, після підведення підсумків конференції та заповнення анкет зворотнього зв’язку, в школі відбулася незабутня гала-вечірка.
Безумовно, педагоги повернуться у свої рідні навчальні заклади, як-то кажуть, не з порожніми руками. Директор школи № 29 Лариса Грицюк впевнена, що після закінчення плідної праці вони повезуть у свої міста заряд позитивної енергії та неоціненний досвід.
Тема цьогорічного міні-EdCamp Миколаїв: “Школа — територія прав та демократії” була обрана не просто так. Школа – це своєрідна модель суспільства, яка допомагає учням зрозуміти сучасний світ, налагодити й зміцнити зв’язки з місцевою громадою, суспільством загалом, міжнародною спільнотою, саме школа може і повинна створювати всі умови для розвитку і виховання особистості на демократичних засадах, щоб творити правове і демократичне суспільство, виховувати відповідальних громадян України.
Миколаївська школа №29, об’єднавши педагогів різних шкіл, представників громадськості, батьків, вчителів, учнів, управління освіти, науково-методичний центр і депутатський корпус, зробила ще один вагомий крок у розширенні кола успішних людей і професійних педагогів України, створила когорту справжніх агентів змін, які прагнуть творити Нову Українську школу і працювати на благо нашої Батьківщини.

Корабелів Інфо за матеріалами Наталії Турухіної та

педагогічного колективу МЗОШ № 29

Відео з проведення міні-EdCamp Миколаїв

EdCamp у коробці у Миколаєві
Пісня-гімн у виконанні колективу закладу "Ми бажаєм змін!"
Виступ Лариси Грицюк про проект "Молодь дебатує"
Творча майстерня Світлани Братошевської