У школі відбулася педагогічна рада присвячена формуванню компетентного члена суспільства

2017-04-04

4 квітня 2017 р. в Миколаївській загальноосвітній школі № 29 відбулося засідання педагогічної ради на тему: «Шляхи діяльності класного керівника з формування компетентного члена суспільства», яка стала «довгим хвостом» mini EdCamp Миколаїв (17.03.2017р.).

/Files/images/пркч1.jpg

Педагогічну раду розпочала директорка школи Грицюк Лариса Анатоліївна словами міністерки освіти і науки України Лілії Гріневич: “Наше завдання – кожній дитині дати доступ до якісної освіти. Успіх України в тому, щоб побудувати суспільство освіченого загалу, бо кожна дитина, не залежно від її здібностей, має право на успіх в житті, на максимальне розкриття власних здібностей, яке може запропонувати якісна освіта”. Лариса Анатоліївна зазначила, що реформа нової української школи орієнтована на те, щоб зробити випускника конкурентоздатним у 21-му столітті – випустити зі школи всебічно розвинену, здатну до критичного мислення цілісну особистість, патріота з активною позицією, інноватора, здатного змінювати навколишній світ та вчитися впродовж життя.

/Files/images/пркч2.jpg

Силкіна Анна Василівна, ЗДВР школи, зазначила спираючись на Концепцію «Нової української школи»: «Сучасний світ складний. Дитині не достатньо лише знання. Ще необхідно навчити користуватися ними. Знання та вміння, взаємопов’язані з ціннісними установками учня, формують його життєві компетентності, необхідні для успішної самореалізації у житті, навчанні та праці» і ми повинні бути готовими до змін.

/Files/images/пркч3.jpg

В ході педради був проаналізований стан діяльності класних керівників щодо формування системи цінностей і якостей особистості та готовності до впровадження стандарту Нової школи.
Колектив було об’єднано в творчі групи, завдання яких було спроектувати та презентувати шляхи впровадження 10 компетентностей Концепції Нової української школи.

/Files/images/пркч4.jpg

Кожна група підійшла до свого завдання творчо і відповідально. В процесі обговорення запропоновані різноманітні виховні заходи, проекти, які заплановані до реалізації.
Головною родзинкою заходу було проведення дебатів на тему:«Чи потрібно покладати відповідальність за формування компетентного члена суспільства тільки на школу?». Дебатуючи ми прийшли до висновку, що тільки спільними зусиллями сім’ї, школи та громади ми зможемо виховати особистості свідомих, зрілих громадян, носіїв вищих духовних надбань українського народу.
Педрада видалася дуже корисною, адже надала можливість всім присутнім переосмислити свої підходи та методи роботи , вибудовувати свою діяльність на нових принципах та засадах.