Мужність і відвага крізь покоління

2017-05-09

Хай буде мир віднині і довіку!

Хай буде мир й замовкнуть війни злі!

І сльози щастя на своїх обличчях

Відчують усміхнені всюди матері.

Минуло 72 роки з того часу, як небо осяяли салюти Великої Перемоги. Вже четверте покоління українців завдячує нашим воїнам за перемогу над нацизмом.

Фото Анны Силкіны.

22 листопада 2004 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Резолюцію, в якій проголосила 8 і 9 травня Днями пам’яті та примирення. Указом Президента 8 травня в Україні також оголошено Днем пам’яті та примирення.

Фото Анны Силкіны.

5 травня ранок в ЗОШ № 29 розпочався з перфомансу присвяченого пам'яті подій 1939-1945 років «Мир без війни». Протягом дня в школі лейтмотивом линуло гасло «Діти за мир без війни».

Фото Анны Силкіны.

Кожен класний колектив самостійно обрав форму проведення виховної години, дотримуючись рекомендацій МОН України.

Фото Анны Силкіны.

Напередодні учнями було проведено дослідницько-пошуковий проект «Герої війни – мої рідні та односельці».

Фото Анны Силкіны.

Учні 9-11 класу під керівництвом вчителя історії Мороза Є. О. та класних керівників Жеребцової Ю. (9 клас) І., Сінченко Т. В. (11 клас) провели військово-патріотичний квест-подорож: «Екскурсія армійськими стежками». Першу станцію для школярів організувала директор школи Лариса Анатоліївна Грицюк - це була зустріч з молодшим сержантом, учасником АТО, мобілізованим у першій “хвилі”, Дзюбан Василем Вікторовичем і представником Національної Гвардії, батьком учениці 9 класу і учня 6 класу, Губрієм Володимиром Миколайовичем.

Фото Анны Силкіны.

Відповідаючи на численні запитання учнів, воїни намагалися у доступній формі розповісти школярам про життя на війні, про те, як боронилися і наступали, про допомогу волонтерів, про солдатську єдність, братерство, патріотизм, і про все те, що цікавило дітей. Військові своїм прикладом довели, що не тільки словами потрібно любити свою Батьківщину, але і власними вчинками.

Фото Анны Силкіны.

Бійці щиро подякували дітям за те, що вони підтримують їх своїми листами, малюнками, оберегами, речами і продуктами харчування, зібраними під час шкільних благодійних акцій. Ця підтримка для воїнів є надзвичайно важливою, адже допомагає усвідомлювати, що за їх спиною міцний тил.

Фото Анны Силкіны.

Учні 7-8 класу під керівництвом класного керівника Распітін С. В. (8 клас ) провели екскурсію «Вулицями бойової слави рідного Корабельного району».

Фото Анны Силкіны.

Особлива атмосфера щирості панувала на виховній годині в 2-А класі, на якій були присутні батьки учнів Латій Олег Іванович, учасник АТО, і Жадик Сергій Вікторович, волонтер.

Фото Анны Силкіны.

У кожному класі на уроках мужності було проведено майстер-класи з виготовлення квітки маку – символу Дня пам’яті та примирення, створені колажі «Мир очима дітей», виготовлені привітальні листівки для ветеранів і воїнів АТО.

Фото Анны Силкіны.

У травневі дні ми не тільки згадуємо загиблих у найжорстокішій війні в історії людства, ми закликаємо всіх берегти мир заради своїх нащадків!

Україна — єдина!

ЗДВР Силкіна А.В.