День Гідності у ЗОШ № 29

2017-11-27

Миколаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 29 є учасницею багатьох Всеукраїнських та міжнародних проектів. Кожен з них привносить у роботу закладу значні позитивні зрушення, змінюючи його у бік демократії і прокладаючи шлях до Нової української школи.

Світлина від Лариси Грицюк.

Так Всеукраїнська освітня програма «Демократична школа» допомогла впровадити у навчально-виховний процес принципи демократичного навчання, закладені у концепцію «Нової української школи». Завдяки Програмі «Демократична школа» в роботу закладу внесені зміни, які сприяють формуванню компетентностей і відповідального громадянина, що поважає права людини, вміє критично мислити, розуміє особисту відповідальність за долю держави, народу, а також розуміє важливість громадянської участі у процесі вирішення різноманітних проблем місцевої громади. Однією із важливих ініціатив організаторів Програми став інтерактивний діалог між школами-учасницями, щодо переліку свят і пам’ятних дат, які потрібно відзначати у школах. Особливу увагу і прихильність вчителів привернуло свято, яке з’явилось порівняно недавно, але вже отримало відгук у людських душах - День Гідності та Свободи, 21 листопада.

Світлина від Лариси Грицюк.

Школа № 29 вже не один рік відзначає День Гідності. Святкова лінійка, Уроки Гідності у класах, відеороботи і проекти учнів, присвячені темі людської гідності, у закладі з’явилися з легкої руки організатора EdCamp Ukraine Олександра Елькіна. Саме спільнота EdCamp Ukraine ініціювала святкування в Україні Всесвітнього Дня Гідності, який у багатьох країнах відзначається 21 жовтня.

Світлина від Лариси Грицюк.

Два роки наша школа святкувала День Гідності разом із світовою спільнотою саме у жовтні, але цього року організатори EdCamp Ukraine запропонували змінити дату. Натхненник EdCamp Ukraine Олександр Елькін наголосив на важливості об`єднання Всесвітнього Дня Гідності, який відзначається 21 жовтня з українським Днем Гідності та Свободи, який святкується 21 листопада. Це новаторство стало дуже важливим для нашої шкільної родини, воно продемонструвало повагу до мужності і відваги українського народу, її синів, які захищають рідну Україну.

Світлина від Лариси Грицюк.

День Гідності та Свободи, який відзначається в Україні 21 листопада, направлений на утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року, у листопаді 2013 — лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…».

Світлина від Лариси Грицюк.

Саме цим прагненням та ідеалам був присвячений цьогорічний День Гідності у нашій школі. Розпочався він з традиційної лінійки, під час якої учні говорили про свої гідні вчинки, які запланували у минулому році і здійснили. Діти пригадали гідні вчинки наших військових і простих громадян, тих, кого з нами вже немає, але хто назавжди залишиться у наших серцях - Небесної Сотні, загиблих воїнів АТО. Говорили про велику людську гідність і патріотизм тих, хто сьогодні захищає нас на передовій.

Світлина від Лариси Грицюк.

Директор школи Лариса Грицюк розповіла, що дуже пишається, що її син Станіслав Грицюк виріс гідною людиною і справжнім патріотом, вже не один рік він захищає нашу рідну землю. В скрутну для Батьківщини хвилину він взяв на себе складне, але важливе завдання – бути комендантом Маріуполя і Курахова. Лариса Анатоліївна, в свою чергу, робить все, щоб її учні росли справжніми патріотами рідної Батьківщини, любили Україну, Миколаївщину, рідну школу. Колись і вона зробила найважливіший гідний вчинок – врятувала школу № 29 від закриття, поклавши всі сили на її розвиток і відновлення, а головне – об’єднавши громаду Корабельного району заради спасіння однієї з найпрекрасніших шкіл Миколаєва. Багато вчителів школи розповіли сьогоднішнім учням про своїх випускників, які зараз захищають Україну.

Світлина від Лариси Грицюк.

Цього дня діти переглянули документальні фільми «Зима, що нас змінила», «Революція Гідності», присвячені історичним подіям в Україні під час Революції Гідності, вшанували загиблих воїнів хвилиною мовчання.

Світлина від Лариси Грицюк.

У кожному класі відбувся Урок Гідності, на якому школярі змогли висловити свої думки про те, яку роль відіграє гідність у житті людини і як поважаючи інших людей можна досягти поваги до себе.
Учням сподобалось створювати «Лінію життя», на якій можна було відмітити свої найзначніші добрі вчинки. Школярі написали листи до себе майбутніх, де запланували гідні вчинки, які хочуть зробити протягом наступного року.
На Уроках Гідності діти говорили про найважливіше сьогодні – допомогу воїнам АТО, тим, хто захищає нашу землю і дарує можливість жити у вільній незалежній Україні. Учні наголошували, що потрібно продовжувати акції по збору теплих речей, продуктів харчування, оберегів, малюнків, які вже не один рік відбуваються в закладі, а головне – не забувати про особисту допомогу рідним і знайомим, які зараз на передовій.
Протягом дня в шкільній бібліотеці працювала виставка «Герої не вмирають!».
Заключна загальна зустріч видалась не менш важливою ніж попередня робота у класах. Учні нашої школи разом змогли здійснити по-справжньому гідний вчинок. Декілька тижнів тому в школі стало відомо про важку хворобу батька однієї з наших учениць – Олега Латій. Прекрасна людина і захисник нашої України, який разом з іншими бійцями АТО самовіддано боровся за незалежність нашої держави, зараз потребує матеріальної та моральної допомоги у боротьбі з важкою хворобою. Для родини сьогодні важлива кожна копійка і ми не могли залишатись осторонь долі людини, яка готова була пожертвувати своїм життям заради нас. Діти ініціювали збір коштів для допомоги воїну АТО Олегу Латію, зібрані кошти передані родині.
Кожний із проведених протягом дня заходів продемонстрував найважливіше – людяність наших школярів, вміння співпереживати і підтримувати у скрутну хвилину, а це і є основа людської гідності.
Ми намагаємось плекати в наших учнів доброту і виховувати гідних людей, громадян, які люблять не тільки себе, а й свого ближнього, поважають оточуючих, допомагають у скрутну хвилину і головне бережуть свою рідну Україну.
Щиро дякуємо учасникам заходу і закликаємо всіх приєднатись у наступному році до святкування Дня Гідності та Свободи!

Прес-центр ЗОШ № 29

Кiлькiсть переглядiв: 304

Коментарi

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Січень 2021 Наступна
ПВСЧПСН
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031