Мандрівка до «Міста Лева»

2017-11-30

З 16 по 19 листопада учасники українсько-німецького проекту "Молодь дебатує" із Миколаївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 29 побували у Львові.

У п’ятницю, 17 листопада, у «Місті Лева» дебатантів гостинно зустріли вчителі, учні та директор Львівської спеціалізованої школа І-ІІІ ступенів № 69 Наталя Ништа. Приємно було бачити багато знайомих облич, які вже декілька проектів працюють пліч-о-пліч разом з нами. Навчаючись і вдосконалюючи навчально-виховний процес у школах за допомогою методик отриманих у проекті «Молодь дебатує», «Інтегральне лідерство», Всеукраїнській програмі «Демократична школа», ми активно спілкувались і обмінювались досвідом, але можливість приїхати в гості, щоб побачити роботу школи наживо, з’явилась лише зараз. Завдяки фінансовій підтримці Міністерства закордонних справ Німеччини, в рамках реалізації німецько-українського проекту "Молодь дебатує", були виділені кошти, щоб вчитель і група учнів змогли приїхати в гості до будь-якої школи-учасниці проекту.

Зустрівши нас у своєму закладі, вчителі та учні львівської школи провели для нас дуже цікаву екскурсію, розказавши про його історію, традиції та досягнення. В перший день у Львові ми отримали цікаву можливість побути у якості журі під час міні-дебатів між львівською та лозівською школами.
На гарний настрій у львівські вихідні нас налаштувала мандала, яку кожному допомогла створити психолог школи Ірина Сокіл.

У перший день нашого перебування у Львові ми цілком занурились у творчість, особливо сподобалось розфарбовувати Стіну Миру, яка проявила художні здібності навіть у тих, хто рідко малює.
Тренінг, проведений Іриною Сокіл в рамках програми «Інтегральне лідерство», з цікавими вправами для розвитку емпатійного спілкування, лідерства та емоційного інтелекту, додав нам впевненості у собі і бажання допомагати людям розуміти себе і оточуючих, знаходити спільну мову з усіма.

В цей день ми мали змогу відвідати регіональний турнір дебатів, який відбувся у Львівській правничій гімназії. Турнір між миколаївськими командами пройшов декілька тижнів тому і нам було дуже цікаво подивитись, як дебатують учні з львівських шкіл. Всі школярі приємно здивували гарною підготовкою, значним багажем знань з теми, а головне цікавістю представлення своїх позицій.
У перший день ми навіть встигли трохи помандрувати містом, отримали багато задоволення і цікавих відкриттів.
Другий день перебування у «Місті Лева» був ще цікавішим. Директор школи № 69 Наталя Миронівна організувала для нас відвідування оперного театру. Ми мали змогу подивитись цікаву виставу «Повернення Батерфляй».

Особливу вдячність хотілося б висловити Львівському управлінню освіти, яке не залишилось осторонь приїзду нашої миколаївської команди і делегувало для знайомства з Львовом прекрасного екскурсовода Алісу Васільєву.
Другий день у Львові запам’ятався великою кількістю історичних місць, які ми встигли відвідати. Кожен з нас помітив, що львівські мандри мабуть найкращий спосіб підготовки до ЗНО, який можна було б вигадати. Всі місця, які ми бачили, тісно пов’язані з важливими історичними етапами становлення України. Сторінки української історії відкривались нашому погляду на кожному кроці. Взяти хоч екскурсію до Державного історико-культурного музею-заповіднику «Личаківський цвинтар», який є одним із найстарших існуючих комунальних цвинтарів Європи. Там похована велика частина інтелектуальної еліти українського народу, тих, хто боровся за її єдність та ідентичність: Євген Петрушевич, Григорій Тютюнник, Іван Франко, Маркіян Шашкевич і багато інших відомих людей. Приємно було побачити, що в цьому воістину історичному місці, давно закритому для поховань, ховають і героїв України - воїнів АТО, відважних герої Небесної Сотні, які не шкодуючи свого життя боронили державу, адже сьогодні вони найголовніші творці історії незалежної України.
Львів залишив неосяжну кількість вражень і приємних спогадів. Велику подяку хочеться висловити пані Наталії, директорці Львівської спеціалізованої школи № 69, за те, що Ви допомогли зробити дні, проведені у Львові, по-справжньому незабутніми, були завжди поряд, допомагали і підтримували всіх нас. Також, висловлюємо велику вдячність керівнику проекту «Молодь дебатує» Віолі фон Крамон і його координаторці Ользі Пішель за фінансову підтримку проекту «Молодь дебатує» і подорожей «Школа до школи», які дуже важливі для становлення нової генерації українців.
Попереду в нас нова подорож – до Харкова, на змагання у півфіналі проекту «Молодь дебатує», але ми ще довго будемо пам’ятати нашу львівську мандрівку з її теплом, цікавістю і ароматом смачної львівської кави.

Учасники гуртка «Дебати» МЗОШ № 29

Кiлькiсть переглядiв: 347

Коментарi

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Січень 2021 Наступна
ПВСЧПСН
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031