"Ланцюг єдності" об`єднав шкільну родину у День Соборності

2018-01-22

В історії становлення незалежності і соборності України особливе місце займає 22 січня 1919 року, коли Директорія Української Народної Республіки проголосила Злуку всіх українських земель в єдину Українську державу. Саме цей день з′єднання Західноукраїнської Народної Республіки з Української Народною Республікою прийнято відзначати як свято – День Соборності України.

У понеділок, 22 січня, у стінах нашої школи відбулися тематичні заходи, спрямовані на виховання нацiональної свiдомостi учнiв, людської гiдностi, вiдродження паросткiв духовностi, формування рис громадянина української держави, поглиблення знань про iсторичний факт злуки українського народу, виховання глибокої поваги та любовi до Батькiвщини.

О 8 годині розпочалася урочиста лінійка, в рамках якої вчителі історії та правознавства Лариса Грицюк і Євгеній Мороз розповіли про значення Дня Соборності для українського народу і історичні передумови його відзначення. Учні школи змогли побачити найяскравіші кадри часів проголошення Злуки, цікаві історичні матеріал, заспівали Гімн України, завершивши його словами, які найкраще висловлюють єдність нашого народу: «Слава Україні! Героям слава!».

22 січня 1990 року від Івано-Франківська через Львів до Києва із нагоди відзначення роковин Акту злуки УНР та ЗУНР протягнувся «людський ланцюг», який продемонстрував готовність українців боротися за свою державу і її незалежність. Представники учнівського самоврядування школи вирішили, що теж хочуть відтворити «людський ланцюг», щоб продемонструвати, що ми – українці, а Україна – єдина, соборна, неподільна держава. Учні виготовили паперових голубів - символ миру, які з`єднали долоні дітей.

День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави в єдності українських земель. Ми – єдині, і нікому не під силу зламати те, що будувалося століттями, в тому числі нашу самобутню культуру.

Весь педагогічний колектив Миколаївської школи № 29 вітає усіх з Днем Соборності і бажає єдності і миру в кожній оселі!