Що таке склад розуму? Вправи для його визначення

Від того яким ви володієте складом розуму, в прямому сенсі залежить ваша майбутня професія і кар'єрний ріст. Дуже важливо розуміти різницю між математичним і гуманітарним типом мислення, щоб надалі не помилитися з вибором своєї спеціальності.

Типи мислення та склад людського розуму

З основ психології відомо, що за розумову функцію відповідають півкулі мозку. Люди з домінуючим правим півкулею більш емоційні, вони відрізняються образним, абстрактним мисленням. У таких особистостей гуманітарний склад розуму. Якщо ж домінує ліва півкуля, людина є більш практичним, має аналітичний мисленням і математичним складом розуму.

Яким типом мислення ви володієте?

Для того щоб зрозуміти свій тип мислення, в першу чергу вам необхідно ознайомиться більш докладніше з кожним з них. Практичний склад розуму. Люди, які ним володіють, в повсякденному житті віддають перевагу предметному мисленню. Вони послідовні у всьому і володіють нерозривним зв'язком між предметом-простором-часом. Людина з таким складом розуму по своїй суті реаліст, не схильний фантазувати і мріяти. Художньо-образний склад розуму. При такому мисленні вся інформація обробляється за допомогою образів. Такі люди мають розвинену уяву і чудовий запас слів. Їм простіше розповісти, чим показати дією. Людину з художньо-образним складом розуму дуже легко розпізнати, так як він різко реагує на критику і емоційний практично у всіх проявах. Аналітичні здібності у такої особистості виражені значно менше.
Людині, котрий володіє художньо-образним складом розуму, чудово підійдуть професії психолога, соціального працівника, а також творчі професії.
Гуманітарний склад розуму, який можна охарактеризувати як знакове мислення. Особистість подібного складу обробляє інформацію за допомогою умовиводи. Така людина не вибудовує логічний ланцюжок по «дрібним деталям», а прив'язує її до конкретної уявної мети. У цьому йому допомагає розвинена інтуїція і творче начало, яке засноване на уяві і почуттях. Емоційний метод пізнання - це перше, на що спирається людина-гуманітарій. Математичний (аналітичний) склад розуму. У цій ситуації все навпаки. Люди з таким складом розуму віддають перевагу законам, правилам і формулам. На відміну від гуманітаріїв, ці особистості здатні адекватніше оцінювати ситуацію і вирішувати серйозні питання. Холодні розрахунки допомагають досягти успіху в комерційній сфері діяльності. Аналітичний склад розуму грунтується на логіці міркування і є повною протилежністю інтуїтивного мислення. Факти, об'єктивні відомості і цифри - це те, чим краще керуватися такі люди.
Математичне (аналітичне) мислення має велику схожість з практичним складом розуму. Аналітичний склад розуму дозволить людині аналізувати і розглядати детально ситуації, вибудовуючи їх у вигляді чіткого цілісного образу. Як правило, розумові процеси таких людей відбуваються безперервно, успішно виявляючи суттєві відносини і зв’язки між різноманітними елементами в будь-якої інформації. Дані аналітичні здібності є близькими до математичних або технічним.
Універсальне (синтетичне) мислення. Людей, що володіють таким складом розуму, можна назвати щасливчиками, адже вони володіють всіма здібностями. У них прекрасно розвинені і ліве, і праве півкуля. Вони досить ясно уявляють картину світу і добре розбираються в технічних дисциплінах. Вони емоційні реалісти. Однак ці здібності розділені не порівну, а з деякою перевагою. І щоб виявити переважний тип мислення, необхідно пройти спеціальний психологічний тест. Виходячи з вищесказаного, знання про типи мислення і складі розуму мають величезний вплив на ваше подальше успішне майбутнє. Розвивайтеся в правильному напрямку! Успіхів вам!
Склад розуму багато в чому визначає професійну діяльність людини, оскільки робота повинна йому відповідати. Тільки в цьому випадку виконувати свої обов’язки стане простіше, досягнення будуть більш значними, а зробити кар’єру стане значно легше. Розглянемо це більш детально.
Психологи вважають, що склад розуму людини визначається провідним півкулею головного мозку. Якщо права півкуля більше розвинене, то є переважаючою емоційна сфера. У даному випадку склад розуму – гуманітарний. В іншому ж випадку мова йде про аналітичному.
Для того щоб це дізнатися, необхідно використовувати таку методику. Головне – робити необхідні вправи, не замислюючись і підкоряючись звичці.
Розглянемо більш детально дані завдання.
Перша вправа. Необхідно переплести десять-двадцять разів пальці на руках. При цьому потрібно звернути увагу на те, палець якої руки виявляється постійно нагорі одержуваної «піраміди». Якщо в більшій кількості випадків це лівий палець, то людина є більш емоційним, коли ж правий, то раціональним з перевагою аналітичного складу розуму.
Друга вправа. Для того щоб пройти дане завдання, необхідно взяти простий олівець або ж звичайну ручку в руку, а потім витягнути її вперед. Далі направляємо її до якої-небудь горизонтальної поверхні, що має однорідний колір. Ручку рекомендується тримати так само. Тепер закриваємо одне око і дивимося, чи відбулося зміщення ручка-«лінія» у бік. Якщо в даний момент “задіяний” праве око, то людина володіє агресивним, твердим і наполегливим характером (аналітичний склад розуму), в іншому ж випадку – м’яким і поступливим (гуманітарний).
Третя вправа. Необхідно закрити очі і переплести руки на грудях. Далі рекомендується звернути увагу на те, яка рука розташовується нагорі. Якщо ліва, то можна говорити про переважання правої півкулі, якщо ж права, то навпаки.
Четверта вправа. Необхідно активно поплескати в долоні і звернути увагу на те, яка рука буде більш інтенсивно це робити, а також на те, яка з них розташовується зверху. Якщо мова йде про правій руці, то можна виділити наявність рішучого характеру і аналітичного складу розуму, коли ж про лівою, то такій людині складно прийняти рішення, оскільки він постійно коливається, володіючи м’яким гуманітарним складом розуму.
Кiлькiсть переглядiв: 15239

Коментарi

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Березень 2024 Наступна
ПВСЧПСН
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031