Декілька слів про навчальні проблеми п’ятикласників

/Files/images/вв.jpg
1) Слабка навчальна підготовка у початкових класах.
2) Несформованість вміння аналізувати та синтезувати (нерозвинені розумові дії та операції), поганий мовленнєвий розвиток, слабкі увага та пам’ять.
3) Нерозвинута воля – небажання, «неможливість», за словами учнів, примусити себе постійно займатися навчанням. Таких дітей не приваблює мета, тому що для п’ятикласників характерне переважно емоційне ставлення до своєї діяльності.

Наслідки:

· У адаптаційний період діти можуть стати більш тривожними, боязкими або, навпаки, «розв'язаними», надмірно гучними, метушливими.
· Відбувається зниження працездатності, діти можуть стати забудькуватими, неорганізованими, іноді порушується сон, апетит.

Ознаки успішної адаптації:

· задоволеність дитини процесом навчання;
· дитина легко справляється з програмою;
· ступінь самостійності дитини при виконанні нею навчальних завдань, готовність вдатися до допомоги дорослого лише ПІСЛЯ спроб виконати завдання самому;
· задоволеність міжособистісними стосунками з однокласниками і вчителем.

Ознаки дезадаптації:

· змучений, стомлений зовнішній вигляд дитини.
· небажання дитину ділитися своїми враженнями про проведений день.
· прагнення відвернути дорослого від шкільних подій, переключити увагу на інші теми.
· небажання виконувати домашні завдання.
· негативні характеристики на адресу школи, вчителів, однокласників.
· скарги на ті чи інші події, пов'язані зі школою.
· неспокійний сон.
· труднощі ранкового пробудження, млявість.
· постійні скарги на погане самопочуття.

Чим можна допомогти ?

· Перша умова шкільного успіху п'ятикласника - безумовне прийняття дитини, незважаючи на ті невдачі, з якими він вже зіткнувся або може зіткнутися.
· Створюйте умови для розвитку самостійності у поведінці дитини. У п'ятикласника неодмінно повинні бути домашні обов'язки, за виконання яких він несе відповідальність.