• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини
  • Квест ««Місцями нашої пам’яті» в ЗОШ №29, присвячений 70-річчю Перемоги над нацистською Німеччиною та 71 річниці визволення Миколаєва

Квест ««Місцями нашої пам’яті» в ЗОШ №29, присвячений 70-річчю Перемоги над нацистською Німеччиною та 71 річниці визволення Миколаєва

2015-04-29

Дивною здатністю наділено людину – пам’ятати минуле.
З плином часу до пам´яті однієї людини додається пам'ять другої, третьої, четвертої…, мов струмочок до струмочка, краплина до краплини. Ці струмочки зливаються в струмки, річечки, ріки – так твориться історія. Кожній культурній людині цікаво і корисно знати історію Греції, Італії, Франції та інших великих держав світу, але найцікавіше, найкорисніше і найпотрібніше – історію своєї країни, свого регіону, міста, вулиці, школи…
Але погодьтеся, є такі віхи нашого життя, їх скоріше можна назвати святими, яких ніхто не має права торкатися, так само, як не має права забути… Це йдеться про роки Великої Вітчизняної війни, Священної, народної. За свою історію наша Україна переживала багато тяжких днів і років. Але такого суворого випробування як Велика Вітчизняна війна, на долю нашого народу не випадало. В рамках підготовки та відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги над нацизмом у Європі (лист МОНУ від 23.04.2015 № 1/9-211) в Миколаївській ЗОШ І-ІІІ ступенів №29, 29.04.15р. пройшов інтелектуальний краєзнавчий Квест «Місцями нашої пам’яті», присвячений 70-річчю Перемоги над нацистською Німеччиною та 71 річниці визволення Миколаєва. На захід була запрошена член ради ветеранів Корабельного району, ветеран педагогічної праці, колишній вчитель російської мови та літератури нашої школи, Решетнікова Лілія Василівна.
Участь у Квесті взяли команди учнів 9-11 класів: «Ольшанці», капітан Горбачова Вікторія,«Партизанська слава», капітан Маркелова Марія, «Патріоти», капітан Гусаренко Євгеній. Команди готували вчителі історії Грицюк Л.А., Мороз Є.О., вчитель географії Гайченко Н.А., вчитель музичного мистецтва Рибакова Т.В.
Команди змагалися в знаннях з історії нашого міста Миколаєва у період Великої Вітчизняної війни на станціях «Герої не вмирають», «Визволення Миколаєва», виконували пісні часів війни на станції «Фронтова пісня», виготовляли обереги для воїнів АТО на станції «Оберіг для солдата», на якій вчитель поч.класів Глущенко А.М. провела відповідний майстер-клас. Переможцями в цій грі визнано команду «Патріоти» учнів 11 класу, ІІ місце посіли учні 9 класу, ІІІ місце – в учнів 10 класу.

Крім того, кращі учні школи (переможці різного рівня конкурсів), а також члени команд змогли відвідати пам’ятні місця міста Миколаєва під час автобусної екскурсії. В ролі екскурсоводів були самі учні: Раков Михайло (5 клас), Гайченко Максим (5 клас), Пеліпас Софія (6 клас), Білий Артем (7 клас), Ульяновський Євген (7 клас). Діти ретельно підготували інформацію про встановлені пам’ятники в нашому місті. Всі одноголосно запевнили, що ніколи не зітруться з пам´яті народної подвиги тих, хто відстояв у жорстоких боях з фашизмом нашу рідну землю.
Директор школи, Грицюк Лариса Анатоліївна, подякувала всім учасникам Квеста за співпрацю. Адже своєю роботою на станціях школярі довели, що не можна залишатися байдужими до історії рідного краю; наш обов’язок пам’ятати тих, хто віддав своє життя за мир і спокій, добробут і любов у кожній родині. Від себе особисто додам. Маю впевненість та надію, що уроки, години спілкування ще не одне десятиліття будуть починатися такими словами: «Швидко, мов весняні струмки, збігають роки, квітнуть дерева, половіють жита і приходять у світ нові покоління. Але не старіє, не зникає пам'ять тих літ. Вона живе у спогадах бійців і у суворому монументі. Як свідок грізних років і переможних боїв пильно дивиться на нас в залах музеїв і з сторінок книг; її, мужню й величну, надійно оберігає народ, передаючи, як святиню, у спадщину поколінням…»
Братошевська Світлана Вікторівна, заступник директора ЗОШ №29
Кiлькiсть переглядiв: 188

Коментарi

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Жовтень 2020 Наступна
ПВСЧПСН
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031