У Миколаївській ЗОШ №29 відбувся тиждень фізики та астрономії

2016-04-17

Відповідно до плану роботи школи з 11.04.2016 року по 15.04.2016 року в Миколаївській ЗОШ І-ІІІ ступенів №29 був проведений тиждень фізики та астрономії, з метою розширення знань учнів з предмету, активізації позакласної роботи та роботи з обдарованими і здібними учнями в закладі.

/Files/images/фіз1.jpg

Тиждень фізики та астрономії сприяв розширенню і поглибленню знань, одержаних учнями на уроках, показував їх застосування в житті, пробуджував в учнів прагнення до творчості, виробляв в них уміння логічно мислити. Багато учнів, що мають середній і початковий рівні навчальних досягнень мали змогу проявити себе в позакласній роботі з даного предмета.

/Files/images/фіз2.jpg

Відкриття предметного тижня розпочалося 11 квітня - лінійкою, де вчитель фізики та астрономії Братошевська Світлана Вікторівна ознайомила учнів з планом проведення заходів.

/Files/images/фіз3.jpg

Під час веселої перерви учні розгадували фізичні загадки – найактивнішим учасником став учень 7 класу Рибалко Олександр.

/Files/images/фіз4.jpg

Учні 7-11 класів, які цікавляться фізикою, люблять думати і спостерігати, змагатися і перемагати, взяли участь 11 квітня 2016 року у щорічному Всеукраїнському учнівському фізичному конкурсі «Левеня». Вони перевірили свої знання і інтуїцію, помірялися силами з ровесниками з усієї України.

/Files/images/фіз5.jpg

З метою ознайомлення з історією святкування Всесвітнього дня авіації і космонавтики, розвитку творчих здібностей, мислення, знань про космос, виховання інформативної компетентності, 12 квітня проведено змістовні інформаційні години для учнів 1-11 класів «Всесвітній день Авіаціїї та Космонавтики». Учні 1-А класу підготували спільний малюнок-колаж «Від мрії до реальності».
13 квітня для учнів 3-4 класів здійснено екскурсію до кабінету фізики. Учнів ознайомлено з фізичним обладнанням кабінету, з роботою таких приладів, як барометр, електромагніт та інші.
15 квітня учням 5-8 класів вчителем були показані відеофільми збірки «З чого це зроблено…» : « Двигун внутрішнього згоряння», « Люмінесцентні лампи», «Ракетобудування», «Винаходи і винахідники» та ін.
Серед учнів 8 - 11 класів проведено позакласний захід «Міф». Під час заходу проведено бліц – опитування серед команд, розгадування кросвордів на швидкість, були питання на надання власної думки, де учасники команд мали пояснити фізичні явища.
Найкращими гравцями виявилися учні 8 класу – Білий Артем, Гололобов Євген, Ульяновський Євген, 9 клас – Дзюб Яна, Кузьмич Ганна, 11 клас – Маркелова Марія, Травинський Станіслав.
Відбувся конкурс рефератів на тему «Видатні українські фізики та астрономи». В конкурсі взяли активну участь учні 6-11 класів, переможницею стала Маркелова Марія, учениця 11 класу, друге місце посів Гайченко Максим, учень 6 класу, третє місце – Ляшенко Микита, учень 5 класу.
15 квітня кожен бажаючий учень мав можливість взяти участь у проведені майстер-класу «Демонстрація мильних бульбашок». Мильна бульбашка - не просто цікава забава з мильної води, а й завжди відчинені ворота до пізнання фізики!
Чи знали ви, що надування мильних бульбашок вже давно перетворилося на справжнє мистецтво? Наприклад, англієць Сем Хіт протягом 20 років займається цією справою і був навіть занесений в книгу рекордів Гіннеса. Він створив мильний міхур у висоту 1,5 метра і завширшки 3,3 метра, в який помістилося 50 чоловік.
Прийнято думати, що вперше вони були створені кілька тисяч років тому. При розкопках міста Помпеї були знайдені фрески із зображенням дітей, які видувають бульбашки. Деякі стародавні китайські папіруси зображують людей, видуваючих прозорі кулі через глиняні палички.
Майстрами своєї справи стали Пеліпас Софія, Трешнюк Дарія (7 клас), Білий Артем (8 клас), Антонюк Віталій, Римбалович Максим (9 клас), Дягольченко Ольга (10 клас).
Підсумки тижня фізики та астрономії підвели на щотижневій загальношкільній лінійці. Відзначено найактивніших учасників, визначено і нагороджено переможців.