Країна гідності починається з нас!

2016-10-17

Україна - молода і перспективна держава, яка сьогодні найбільше потребує громадянської активності на всіх рівнях розвитку.


Ми, як вчителі, розуміємо, що в цей час перед нами стоїть вкрай важлива місія - виховувати нове покоління українців, які усвідомлюють важливість європейського вибору і готові з усією відповідальністю ставитись до розбудови своєї держави на принципах демократії і верховенства права. Саме тому школа № 29 приймає участь у низці різноманітних проектів міжнародного рівня, які дають нашим учням можливість правильно розуміти цінності демократії.

Одним з таких проектів є Всеукраїнської програми "Демократична школа", яка з метою підвищення обізнаності про соціальні права шляхом освіти з прав людини впроваджує навчальну гру "Країна гідності".
"Країна Гідності" – це карткова гра, у якій гравців як членів парламенту вигаданої однойменної країни просять прийняти рішення про соціальну політику, щодо соціальних прав, у рамках плану розвитку на найближчі п’ять років. Добираючи аргументи під час прийняття рішень, гравці більше дізнаються про соціальні права та їх зв’язки з соціальною політикою.

"Країна Гідності" є важливим інструментом освітніх програм молодіжного сектора Ради Європи. Завдяки навчальній грі учасники можуть вивчати соціальні права й соціальну політику через призму прав людини. Гра спонукає молодь до зростання громадянської активності, щодо просування соціальних прав через дії різного масштабу на місцевому або ж національному рівні.
Миколаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 29 вирішила долучитись до ініціативи Всеукраїнської програми "Демократична школа" і 12 жовтня у закладі пройшли перші навчальні ігри "Країна Гідності". Заступник з виховної роботи Анна Василівна Силкіна і вчитель історії та правознавства Євгеній Олександрович Мороз апробовували гру спільно з учнями 10-11 класів, а глядачами були представники учнівських колективів 8-9 класів.

Гра не залишила байдужими нікого, кожен відчув особисту відповідальність за прийняте рішення і майбутнє "Країни гідності".
Одна із учасниць гри - Вікторія зазначила: «Я навіть не очікувала, що так важко бути членом парламенту та приймати відповідальні рішення в інтересах всієї країни, але ця відповідальність дуже приємна, адже відчуваєш себе частиною важливого механізму, розумієш свою значимість, починаєш вірити, що все у твоїх силах».
Кожен з гравців зміг оцінити свої навички у формуванні державної соціальної політики , взяти участь у обговоренні загальної стратегії розвитку та краще зрозуміти проблеми нашого суспільства в цілому і громади зокрема. Учасників захопив дух командної гри, їм сподобалось аргументувати свою точку зору, часто більшість погоджувалась з думкою меншості. Це була перша гра, але завдяки ній з`явилося дуже багато бажаючих спробувати свої сили у розбудові "Країни гідності", тож попереду в нас найцікавіше.


Силкіна Анна Василівна, ЗДВР

Кiлькiсть переглядiв: 143

Коментарi

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Липень 2020 Наступна
ПВСЧПСН
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031