Вчителі Миколаївської ЗОШ № 29 пройшли навчання у Інтегральній Школі

2017-07-24

Літо - чудова пора року. Розквітає природа, життя буяє, змінюється і перетворює все навколо себе на краще.
Вчителі Миколаївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 29 теж змінюються, наповнюючи себе знаннями і безцінним досвідом тренерів, коучів і психологів літньої школи «Інтегральне лідерство в освіті».

Фото Елены Скороход.

З 11 по 21 липня директор школи Лариса Грицюк, вчитель початкових класів Любов Рідкоборода і практичний психолог Олена Скорохід навчались, змінювали свій світогляд і погляди на систему освіти.
Метою навчання було палке і нестримне бажання оновлювати сьогоднішній освітній простір і впевнено будувати Нову українську школу.

Фото Ларисы Грицюк.

У день приїзду, 11 липня, організатор Інтегральної Школи Катерина Ясько представила програму десятиденного навчання, тренерів Проекту і розповіла про позитивну освіту.

Фото Ларисы Грицюк.

Разом із бізнес-тренером Сергієм Чумачєнко учасники Програми провели рефлексію за підсумками першого етапу проекту - "Емпатія як основа педагогіки партнерства. Навички ХХІ століття. Емоційний інтелект, усвідомлене викладання та інновації в освіті".
Цілком включитись у навчальну діяльність допоміг тренер з практики самоусвідомлення (Mindfulness) Олександр Росс-Джонсон, який презентував чудову вправу для розвитку уважності «Стопи» і поглибив наші знання з основ нейропсихології.
Прекрасним завершенням першого дня стало феєричне дійство з арт-терапевтом і психологом Мариною Востровою - створення командою Проекту мандали.

Фото Елены Скороход.

Кожен наступний день Інтегральної Школи був сповнений важливих знань, інструментів зміни і розвитку школи та емоцій.
Ранок починався з очищення свідомості і підготовки тіла до активного сприйняття інформації з допомогою йоги. Наш тренер з йоги Ігор Ковальов дуже професійно допомагав знайти баланс душі і тіла, який сприяв бадьорості під час всього навчання.

Фото Ларисы Грицюк.

Декілька днів ми мали чудову можливість спілкуватися з Евою Рамбала, відшліфовуючи практику ненасильницького спілкування.
Тренер і коуч Анатолій Баляєв у доступній формі розповів про Інтегральну теорію, спіральну динаміку і модель еволюції людських систем. Його меседжі були важливими, прогресивними і наштовхували на думку, що зріла особистість, сформована на цінностях, завжди прагне зробити кроки для розвитку інших. "Творіть смисли, людина тлінна, а смисли - ні!" - наголошував Анатолій.

Фото Ларисы Грицюк.

Ліна Стригіна розповіла про цінності, бачення і стратегії школи в умовах автономії . Тренер допомогла командам створити проекти змін у школах, над якими вони будуть працювати впроваджуючи знання отримані у Інтегральній Школі.
Ідейним натхненником і душею всього навчання стала чарівна жінка - Ірена Пранскевичютє. Тренер розповіла про місію, візію, стратегію проектів розвитку школи, а головне - дала велику кількість інструментарію, технік та ідей, які зможе впроваджувати педагогічний колектив для утвердження емпатійного спілкування.

Фото Ларисы Грицюк.

Вітаутас Бучюнас зміг надихнути учасників літньої школи на педагогічні звершення розповіддю власної історії про трансформацію себе, еволюцію свого мислення і шлях до найвищих рівнів спіралі за теорією спіральної динаміки. Та головне, що Вітаутас зміг зародити віру в себе і свої сили. Всі побоювання вмить розвіялися після слів:" Потрібно братися за те, до чого не готовий, якщо людина береться за те, до чого готова,- то вона запізнилася!"

Фото Ларисы Грицюк.

Важливим етапом навчання стало створення і деталізація особистих проектів змін у школах разом з Ростиславом Борщем. Йому вдалося допомогти учасникам чітко вибудувати всі кроки, які потрібні для сталих системних змін у освітніх закладах.
Арт-терапія з Мариною Востровою і танцювальна терапія з Альоною Гавриленко допомогли нам розкрити нові грані себе і знайти таку необхідну внутрішню силу для змін у освітній системі. Цю силу кожен із нас привіз додому разом з частиною мандали, закладеної у перший день і розібраної учасниками по завершенню навчання.

Фото Ларисы Грицюк.

Вчителі Миколаївської загальноосвітньої школи № 29 щиро вдячні організаторам Проекту, чудовій країні, яка підтримує Україну - Литві і особисто Катерині Ясько за грандіозну кількість знань, досвіду і нестандартний підхід до навчання педагогів. Ви робите велику справу - змінюєте освіту України у бік інтеграції, гармонії, емпатійності. Зміна освіти сьогодні - це можливість будувати майбутнє про яке ми всі мріємо. Ми віримо у те, що сьогодні, як ніколи потрібно вміти об'єднувати людей навколо найголовніших цінностей. Лише єднання, взаємодопомога, співпереживання і цінності можуть бути гарантом того, що людство не зникне, як доісторичні племена, а буде щасливо жити на планеті з назвою Земля.