День української писемності та мови

2017-11-09

9 листопада вся Україна відзначає День української писемності та мови. За православним календарем — це день вшанування пам’яті преподобного Нестора Літописця основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора Літописця і починається писемна українська мова.

Фото Ларисы Грицюк.

9 листопада у Миколаївській ЗОШ І –ІІІ ступенів № 29 з нагоди Дня української мови та писемності та з метою підвищення рівня знань учнів з української мови та літератури, розширення їхнього світогляду, творчих здібностей, формування внутрішнього світу і ключових компетентностей засобами мистецтва слова, а також задля утвердження шанобливого ставлення до традицій українського народу відбулися святкові заходи.

Фото Ларисы Грицюк.

Відзначення Дня української мови та писемності розпочалося урочистою лінійкою «Краса і сила українського слова», на якій учитель української мови, Распітін С.В., разом з учнями 6 - 8 класів розповіли про історичний розвиток української мови і започаткування Дня української писемності, зачитали найкращі вірші присвячені рідній мові і провели цікаву мовознавчу вікторину. Разом з вчителями школярі поринули у неозорі мовні глибини, доторкнулися серцем до рідного слова, відправившись у віртуальну мандрівку у давні часи.

Фото Ларисы Грицюк.

Саме цього дня школярі та вчителі приєдналися до написання XVII Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Поетичні п’ятихвилинки на уроках допомогли учням відчути наскільки мелодійна і прекрасна наша мова, а квест – гра «Мовограй» в 5 – 11 класах дала можливість позмагатись у майстерності володіння рідним словом.

Фото Ларисы Грицюк.

День української мови та писемності пройшов дуже насичено та цікаво. Усі учні школи дізналися багато нової інформації, взяли участь у заходах, перевірили власні знання рідної мови, отримали багато позитивних емоцій.

Фото Ларисы Грицюк.

Чарівна атмосфера одного з найважливіших для українців свят, яке об`єднує від мала до велика, ще довго буде жити у стінах нашої школи і дарувати тепло єдності, вогник знань і розуміння приналежності до прекрасного українського народу.