• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини
  • ЗВІТ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ТИЖНЯ ІСТОРІЇ І ПРАВОЗНАВСТВА У МИКОЛАЇВСЬКІЙ ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ №29

ЗВІТ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ТИЖНЯ ІСТОРІЇ І ПРАВОЗНАВСТВА У МИКОЛАЇВСЬКІЙ ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ №29

2017-12-13

Тиждень історії та правознавства в ЗОШ №29 проводився з 04.12.2017 р. по 08.12.2017 р. відповідно до плану розробленого вчителями історії та правознавства Грицюк Л. А. та Морозом Є.О.
Розпочався тиждень урочистою лінійкою з нагоди відкриття «Тижня історії і правознавства», на якій відбулося нагородження учнів, які представляли школу на конкурсах, конференціях і олімпіадах різного рівня.

Світлина від Лариси Грицюк.

Нагороджені учні:
- ІІ (МІСЬКИЙ) ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ З ІСТОРІЇ - 2017-2018 навчальний рік - ІІ місце – Гайченко Максим (учень 8 класу).
- VІІІ Всеукраїнська краєзнавча конференція учнівської молоді «Мій рідний край, моя земля очима сучасників» (м. Миколаїв), (17-19 листопада 2017 рік) - Раков Михайло (учень 8 класу) нагороджений Свідоцтвом про участь у конференції.
- V Всеукраїнські молодіжні Ольжичеві читання, які проводила Миколаївська ЗОШ № 1 імені Олега Ольжича (14-17 листопада 2017) Раков Михайло (учень 8 класу) - нагороджений дипломом за кращу авторську творчу роботу Ольжичевих читань.
- команда «Спарта» Миколаївської загальноосвітньої школи №29 – І місце у інтелектуальній грі серед учнів та студентів Корабельного району міста Миколаєва, яку проводив ПТУ -7.
Учнів з початком тижня історії і правознавства привітали вчителі історії і правознавства Мороз Є.О. і Грицюк Л. А. Був оголошений план проведення предметного тижня.
З метою формування правової культури учнів школи, в рамках тижня історії і правознавства, 04.12.2017 відбувся правовий лекторій для учнів 6 класу, на тему «Майбутнє без наркотиків» (вчителі історії і правознавства Мороз Є.О., Грицюк Л.А.).

Світлина від Лариси Грицюк.

Найскладніша проблема, пов'язана з підлітковою наркоманією - це проблемасоціально-психологічної та психологічної схильності підлітка до вживання наркотичних речовин, соціально-психологічних причин, що лежать в структурі так званої преднаркотичної особистості і її безпосереднього оточення.
Головне питання, яке обговорювалось, на яке і сучасна наука шукає відповідь: що змушує молодих людей починати вживання наркотиків? Попередити хворобу набагато легше, ніж її лікувати. Це справа не тільки фахівців: медиків, психологів. Перш за все, про це потрібно задуматися всім батькам. Задуматися про те, що потрібно зробити, щоб уберегти своїх дітей від наркотиків і як допомогти їм, якщо вберегти вже не вдалося.
Лекторій був направлений на профілактику підліткової наркоманії, недопущення втягування дітей у протиправну діяльність, запобігання іншим негативним проявам у дитячому середовищі, адже забезпечення безпеки підростаючого покоління є одним з найважливіших завдань, яке стоїть перед державою і школою.
У шкільній бібліотеці під час предметного тижня працювала книжкова виставка на тему: «Права людини», «Що ми знаємо про Конституцію України» (підготувала бібліотекар школи Криницька О.К.).
Діти могли ознайомитися з тими матеріалами, які знаходяться у шкільній бібліотеці, прочитати про права людини, підвищити і вдосконалити свої правові знання.
5 грудня був проведений конкурс віршів на тему: «Моя рідна Батьківщина має назву Україна» (вчителі історії і правознавства Грицюк Л.А., Мороз Є.О.). У конкурсі брали участь учні 1-11 класів. Конкурс віршів про Україну приніс багато імен юних зірочок, які і читають вірші гарно, і самостійно їх пишуть.

Світлина від Лариси Грицюк.

Журі розробило критерії за якими оцінювало читців. Всі учні, які представляли вірші про Україну показали свою творчість і вміння декламації віршів. Журі порадившись, визначило переможців: І місце – учень 8 класу Гайченко Максим, ІІ місце – учениця 9 класу Пеліпас Софія, ІІІ місце – учень 7 класу Гінда Дмитро.
Протягом дня психолог школи Бахмутова О.В. та учні школи оформили правовий стенд на тему: «Протидія жорстокому поводженню та торгівлі людьми», доповнивши його пам’яткою для учнів і батьків «Насильство над дитиною як чинник деструктивного впливу на формування її особистості». Представники громадської організації «Молодь України» провели тренінг для учнів 8-11 «Пізнай себе».

Світлина від Лариси Грицюк.

В рамках тижня історії і правознавства і німецько-українського проекту «Історія моєї громади» 06 грудня 2017 року до Миколаївської загальноосвітньої школи №29 завітали представники місцевої громади - краєзнавець і завідувач бібліотеки №18 Ольга Ясько, вона розповіла учням 7 і 8 класу історію тієї місцевості, де вони живуть – Богоявленська. Цікаво дітям було почути про те, що місце де вони живуть має багатогранну і вікову історію. На території Богоявленська знайдено сліди багатьох народів і культур, починаючи аж з часів стародавніх скіфів. Ольга Ясько закликала дітей популяризувати і вивчати історію рідного краю, досліджувати традиції, звичаї тієї громади де вони живуть. Вона запросила дітей відвідати бібліотеку в якій зберігаються цікаві архівні матеріали по Богоявленську, які можна залучити до проекту. Приємно було бачити, що до краєзнавця були питання не тільки від дорослих, а й від дітей. Діти пропонували цікаві заходи, які допоможуть розкрутити і зробити Богоявленськ – брендом.

Світлина від Лариси Грицюк.

Світлина від Лариси Грицюк.
Світлина від Лариси Грицюк.
6 грудня учні 11 класу взяли участь у інтелектуальній грі брейн-ринг «Його величність закон». Клас було розподілено на дві команди, перемогла команда під керівництвом капітана Ляшенко Ярослава. Але обидві команди виявили міцні знання з правознавства, учні не тільки знали загальний матеріал, а й володіли додатковою інформацією, яку систематично опрацьовують самостійно з правознавства.
З 7 грудня у Миколаївській загальноосвітній школі №29 розпочала свою роботу виставка малюнків на тему: «Моя сім’я – найкраща».
І місце – учениця 2-Б класу Жеребцова Світлана, ІІ місце – учень 2-Б класу Удот Владислав, ІІІ місце – учениця 6 класу Жаркова Вікторія.
«Стоп насиллю у родині», яка була присвячена до Міжнародного дня прав людини (10 грудня):
- серед учнів 1-4 класів: І місце – учениця 3-А класу Латій Вероніка, ІІ місце – учениця 4-А класу Балтак Анастасія, ІІІ місце – учень 2-А класу Лобода Ерік.
- серед учнів 5-9 класів: І місце – учениця 5 класу Авраменко Діана, ІІ місце - учениця 5 класу Куличковська Лада, ІІІ місце – учениця 7 класу Соколюк Софія.
Серед учнів 10-11 класів: І місце – учениця 11 класу Гулак Анастасія, ІІ місце - учениця 11 класу Ососкова Анжела.

Світлина від Лариси Грицюк.

Крім цього команда нашої школи (учні 11 класу) вирушила на всеукраїнський дебатний турнір в Харкові (керівник команди Грицюк Л.А.), де Миколаївську область буде представляти учениця 11 класу – Бобко Катерина.
ТЕМИ ТУРНІРУ:
«Чи варто запровадити технологію анонімного доступу батьків до акаунтів дітей в соціальних мережах?».
«Чи варто замінити виборче право на виборчий обов’язок в Україні з 2018 року».

Світлина від Лариси Грицюк.

У четвер у школі проведений тренінг для 8 класу «Торгівля людьми і насилля над людиною – міф чи реальність».
На початку тренінгу школярі створили дерево очікувань, на якому записали, що вони знають про торгівлю людьми і насилля, якому підвергаються постраждалі люди, що хочуть дізнатись нового з даної теми.
Школярі подивились соціальні ролики і проговорили шляхи попадання в рабство, причини, чому люди стають «живим товаром», опрацювали, які закони допоможуть вберегтися від потрапляння у неволю.
На завершення тренінгу школярі отримали пам`ятку, як не стати жертвою шахраїв і вберегтися від насильства.

Світлина від Лариси Грицюк.

П’ятниця 8 грудня, розпочалася інформаційними годинами на тему: «Міжнародний День прав людини». У 1948 році Генеральною Асамблеєю ООН було прийнято Загальну декларацію прав людини та дитини.
Класні керівники підготували цікаву інформацію про права дитини, та нагадали школярам, що немає прав без обов’язків. Діти виступили з повідомленнями, презентаціями, показали сценки про права людини.
У цей день відбувся показ відеофільмів «Боротьба людей в історії за права людини» з обговоренням суперечливих моментів.
У п’ятницю відбулося засідання організаційної грпи, яка відповідала за проведення Тижня історії та правознавства. Під час нього було проведене голосування за вибір найактивніших знавців історії, які будуть нагороджені на загальношкільній лінійці в понеділок.

Світлина від Лариси Грицюк.

Кiлькiсть переглядiв: 420

Коментарi

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Серпень 2020 Наступна
ПВСЧПСН
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31