У школі № 29 відбулося засідання Школи відповідального батьківства

2017-12-30

У середу, 27 грудня, у Миколаївській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 29 відбулося засідання Школи відповідального батьківства «Крок до дитини».

Фото Елены Бахмутовой.

Родина — перша, найбільша і найдовша школа у житті кожної людини. Згадаймо: хіба не наші батьки, дідусі, бабусі розповідали нам, як треба поводитися в тій чи іншій ситуації? Хіба не з них ми беремо приклад? Але іноді і їм буває важко знайти спільну мову зі своїми дітьми та онуками. Саме для вирішення таких ситуацій у нашому навчальному закладі створена Школа відповідального батьківства, щоб разом знаходити відповіді на питання, які турбують батьків, вчителів і самих дітей, а головне - разом будувати траєкторію розвитку сучасної особистості на основі найважливіших компетентностей Нової української школи.

Фото Елены Бахмутовой.

Школа для батьків працює за унікальними методиками отриманими під час навчання вчителів закладу у Інтегральній Школі в рамках литовсько-українського проекту «Інтегральне лідерство в освіті».

Фото Елены Бахмутовой.

Засідання Школи батьківства розпочалося з приємного знайомства і дружніх обіймів підтримки, які так необхідні кожній людині. Під час заняття панувала приємна атмосфера, вдалося дізнатись багато нового і цікавого, знайти відповіді на питання, які хвилюють батьків. Присутні на прикладі реальних історій зрозуміли, що всі проблеми дорослих родом із дитинства. І ми цілком здатні зробити так, щоб у наших дітей цих проблем було менше, ніж у нас. А ще - цілком реально, щоб батьківство стало набагато простішим, ніж воно є зараз. Головне, що для цього потрібно, це завжди пам’ятати: дитина - не об’єкт виховання. Із самого народження вона є особистістю. З цим треба не просто рахуватися, але й давати їй максимально органічно проявлятись. Якщо дитина вчиться бути незалежною, відповідальною та свідомо керувати власним життям - батьки мають бути готовими до цього. Дуже важливо, аби підростаюче покоління розуміло, які правила життя в соціумі, як треба реагувати на проблеми чи конфліктні ситуації. Будуючи з дитиною партнерські, дружні стосунки замість виховання, ми спрощуємо собі батьківство, а дитині - дитинство.

Фото Елены Бахмутовой.

Під час заняття вдалося попрацювати з такими питаннями:
• Наскільки можливо довіряти дитині та у чому потрібно її контролювати? Як на ваші стосунки впливає взаємна довіра, і як – контроль? Як формується довіра?
• Чому діти лінуються та не хочуть навчатись або виконувати домашні обов’язки?
• Чому дитина не виконує обіцянок та не дотримується домовленостей? Як наші домовленості бачимо ми і як наші діти?
• Як змінюються можливості дитини з віком? Коли і чого вже можна від неї вимагати?
• Роль оточення і батьківських фігур в проходженні етапів розвитку особистості. Батьківські стратегії.
• Соцмережі, компютерні ігри та інші залежності.
• Чому не діють заборони та які можуть бути довготривалі наслідки «заборонної політики»? Чим замінити ультиматуми та покарання?
• Помилки мотивації: як ми мотивуємо дітей і як наші методи впливу можуть ламати систему внутрішньої мотивації дитини?
• Як пов’язані щастя, лідерство та успіх? Що є причиною, а що наслідком?
• Як довіряти дітям та тримати баланс між свободою та обмеженнями?
• І нарешті, чому дійсно є сенс сьогодні вчитися і нам, і нашим дітям?

Фото Елены Бахмутовой.

На завершення засідання Школи батьківства, приємно було почути, що на багато питань, які досі були не вирішеними, знайдені відповіді, а отримана інформація стала дуже корисною.

Ми запрошуємо усіх бажаючих приєднуватись до Школи відповідального батьківства «Крок до дитини», щоб разом робити наших дітей щасливими!

Попередня Червень 2018 Наступна