Хвилинка Доброти

2019-12-23

У святковий день 19 грудня учні Миколаївської загальноосвітньої школи № 29 на чолі з педагогами, відвідали Миколаївській міський притулок для громадян похилого віку та інвалідів. Але приїхали вони не з порожніми руками, а привезли заздалегідь підготовлені подаруночки та частинку доброти та ласки.
Уже стало традицією у нашій школі проводити акцію «Місяць доброти». Цьогоріч акція мала трохи інше спрямування. У її розрізі було вирішено провести захід, який називався «Твори добро, бо ти людина!». Протягом декількох тижнів діти самі готували подарунки, приносили з дому речі, солодощі, кидали у встановлену скриньку кошти, щоб можна було придбати фрукти й листівки. Коли все необхідне зібрали, то відразу ж спланували візит до Міського будинку малютки «Сонечко» і притулку для громадян похилого віку, щоб віддати речі малюткам, стареньким та людям з обмеженими фізичними можливостями.
Коли їхали в автобусі, думки були дуже далекі від того, щоб ідеалізувати цей заклад. Адже чого можна очікувати від місця, де живуть самотні, хворі люди?
Проте, перед адміністративною будівлею песимістичний настрій дещо розвіявся. Ми побачили оточену деревами, велику та затишну територію притулку: рівні доріжки, місця для клумб і красиві, симетрично розставлені, іграшкові будиночки, малюнки – про такі пишуть у казках. Зачаровувала всіх присутніх капличка Святого Миколая побудована на березі річки.
На порозі корпусу гостей зустрічав привітний директор притулку Власов Володимир Яковлевич, якій розповів історію відродження притулку і провів екскурсію. Власне, у приміщенні скрізь було чисто й охайно, зроблений ремонт. З усього помітно, що про підопічних добре дбають і ставляться з повагою.
Оскільки учні підготували для підопічних закладу справжній концерт, то лікарі провели дітей до актової зали.. Там глядачі з нетерпінням чекали на виступ, а коли перші актори вийшли на сцену – зустріли їх гучними оплесками, що створило святковий настрій.
Учні віднеслися до всього – не по рокам по-дорослому: виважено й мудро. Може вони ще до кінця не розуміють, що таке печаль, біда, самотність, але діти мають добре серце і вміють співчувати. Саме тому відчувалося: все що вони роблять – від душі.
Зрозуміли це й дорослі. Після концерту вони підходили до дітей і щиро дякували за подаровані приємні митті, розповідали про себе, свої захоплення. Як з'ясувалося, їх у них чимало. У притулку постійно діють майстерні, художні виставки, де люди виставляють свої картини, вироби зроблені власними руками. До речі, ми також не залишилися без подарунків. На згадку про зустріч, директор притулку презентував вітальну листівку для шкільного колективу, а ще одна жінка – передала оберіг для нашої школи.
Та все-таки весь час не полишала думка: які б сприятливі умови не були створені для цих людей, вони живуть без родини, а її – нічим не заміниш.
Час промайнув і учням потрібно було повертатися назад – до школи, на навчання. Але вони запевнили, що відтепер постійно сюди приїздитимуть – провідуватимуть людей, робитимуть для них щось приємне. Тож, діти не прощалися, а сказали – до нових зустрічей!
Кожна людина робить своє майбутнє – воно у наших руках. Якщо будемо небайдужі до інвалідів, стареньких людей, то й самі житимемо у гармонії. Адже принцип бумеранга завжди працює – повертається як заподіяне комусь зло, так і добро.

Світлина від Анни Силкіної.

Попередня Жовтень 2020 Наступна